AMD Radeon HD 7990 - najszybsza ogólnodostępna karta graficzna na świecie

AMD Radeon HD 7990 - najszybsza ogólnodostępna karta graficzna na świecie

24.04.2013 06:01, aktualizacja: 24.04.2013 15:49

Dziś o godzinie 6 rano przestała być tajemnicą karta graficzna AMD Radeon HD 7990. Producent chwali się, że jest to najszybsza obecnie karta na świecie wśród tych ogólnodostępnych. Układ został zaprojektowany z myślą o pracy również w wyższych, niż obecnie standardowe, rozdzielczościach i o graniu na wielu monitorach. To jedyna karta, na której płynnie chodzi Crysis 3 i Tomb Raider w pełnych detalach i rozdzielczości UltraHD (3840×2160). AMD twierdzi, że im wyższa rozdzielczość wyświetlanego obrazu, tym bardziej Radeon HD 7990 zostawi konkurencję w tyle. To właśnie ten układ został wybrany do pierwszej publicznej prezentacji Battlefield 4.

Układ wykonano w architekturze Graphics Core Next i 28 nm procesie technologicznym. Znajdziemy tu 8,6 miliarda tranzystorów, 4096 procesorów strumieniowych i 6 GB GDDR5 pamięci, co ma dać 8,2 TFlopsa mocy obliczeniowej. Karta będzie mocna, ale również cicha… a przynajmniej ma być nieco cichsza i chłodniejsza niż konkurencja. Została tu zastosowana technologia AMD ZeroCore Power, która sprawia, że urządzenie oszczędza trochę energii — ograniczany jest pobór mocy kiedy nie jest potrzebna pełna wydajność układu, a w momencie wygaszenia monitora wyłączany jest również rdzeń. W trybie Eyefinity można do niej podłączyć do 5 monitorów. Poniżej specyfikacja tej i dwóch starszych kart AMD.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Karta trafi do sklepów za 2 tygodnie i będzie kosztować niemało… 3980 złotych. Na osłodę producent dołącza do niej aż 8 gier. W zestawie znalazły się oczywiście najnowszy Tomb Raider i Crysis 3, a także: BioShock: Infinite, Far Cry 3, Far Cry 3 Blood Dragon, Hitman: Absolution, Sleeping Dogs i Deus Ex: Human Revolution.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)