Android 3.1 z obsługą gamepadów, aparatów i drukarek

Android 3.1 z obsługą gamepadów, aparatów i drukarek

Wojciech Cybulski
11.05.2011 01:42, aktualizacja: 11.05.2011 01:59

Podczas konferencji Google I/O odbyła się prezentacja kolejnej wersji Androida dla tabletów. Android 3.1 wzbogacił się między innymi o zaawansowaną obsługę urządzeń podłączanych do gniazda USB i udoskonalony mechanizm zarządzania widżetami.

Po przeprowadzeniu aktualizacji Androida do wersji 3.1 tablet staje się hostem USB, do którego można podłączyć wiele różnych urządzeń wyposażonych w ten interfejs. Dzięki tej zmianie użytkownik może skomunikować z tabletem aparat cyfrowy w celu skopiowania jego zawartości do pamięci urządzenia. Możliwe jest także podpięcie klawiatury, myszki, drukarki a nawet pada do gier. Programistom udało się także poprawić wielozadaniowość, dzięki czemu Android 3.1 z powodzeniem obsłuży więcej niż 5 jednocześnie uruchomionych aplikacji. Ponadto system ma lepiej zarządzać aktywnymi procesami, co zdaniem programistów Google poprawi znacznie płynność działania Androida. Wprowadzono także możliwość zmiany rozmiaru widżetów poprzez ich rozciąganie. Wśród mniejszych zmian warto odnotować wsparcie dla bezstratnego formatu muzycznego FLAC. Aktualizacja Androida do wersji 3.1 jest już dostępna dla części posiadaczy Motoroli Xoom. W najbliższym czasie możliwość aktualizacji zostanie udostępniona właścicielom Samsunga Galaxy Tab 10.1 i innych tabletów z Androidem.

Podczas konferencji Google ujawnił ponadto, że pracuje nad kolejną wersją swojego mobilnego systemu operacyjnego. Android 3.4 Ice Cream Sandwich (Lodowa Kanapka) będzie wydaniem przełomowym, bowiem ma być to system przeznaczony zarówno dla najmniejszych modeli smartfonów jak i największych tabletów. Najwyraźniej Google chce scalić mocno rozdrobniony ekosystem Androida, a ujednolicenie wydań jest na pewno krokiem w dobrą stronę. Android 3.4 zostanie udostępniony w ostatnim kwartale tego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)