Android 7.0 na pierwszych Xperiach, Sony i Huawei podają plany aktualizacji

Android 7.0 na pierwszych Xperiach, Sony i Huawei podają plany aktualizacji

Android 7.0 na pierwszych Xperiach, Sony i Huawei podają plany aktualizacji
02.12.2016 16:28

Android 7.0 jest już dostępny od kilku miesięcy, ale jak to bywa w świecie mobilnego systemu Google, pierwsi producenci dopiero zaczynają zbierać się za publikowanie aktualizacji a nawet dopiero za ogłaszanie, które to modele mogą liczyć na nowszą wersję. Sony wystartowało z aktualizacją pierwszych smartfonów oraz ogłosiło listę oczekujących modeli. Tymczasem Huawei dopiero przedstawiło swoje plany związane z Nougatem.

Na oficjalnym blogu Sony pojawiła się informacja, według której wystartowała już aktualizacja Xperii XZ i X Performance do Androida 7.0. Producent podaje, że większość urządzeń powinna widzieć dostępność aktualizacji, ale nadal w wybranych regionach i w przypadku niektórych operatorów, nowa wersja może nie być dostępna.

Android 7.0 Nougat przynosi w Xperii XZ i X Performance obsługę multi-window. Ekran możemy podzielić na dwie, uruchomione obok siebie aplikacje. Sony obiecuje, że aktualizacja także zapewni dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu. Usprawniona została aplikacja do wiadomości, za pomocą kilku kliknięć możemy łatwo udostępnić pliki multimedialne. W Xperii X Performance wprowadzono nowe ręczne ustawienia ostrości i szybkości migawki w aplikacji aparatu. Ostatnią większą zmianą jest usprawniony ekran domowy, który został lepiej zintegrowany z Google Now.

Android 7.0 Nougat for Xperia™

Na aktualizację do Androida Nougat mogą liczyć również posiadacze innych urządzeń Sony. Na liście modeli, które mają dostać nową wersję, znalazły się następujące Xperie: Z3+, Z4 Tablet, Z5, Z5 Compact, Z5 Premium, X, XA, XA Ultra i X Compact.

Na koniec mamy listę smartfonów Huawei, które w przyszłości będą działać pod kontrolą Androida 7.0. Lista to: Mate 8, P9, P9 Lite, P9 Plus, Nova i Nova Plus. Lista jest dość uboga, ale liczymy, że zostanie uzupełniona, w tym o takie modele jak P8 i P8 Lite, a zwłaszcza o ten drugi, który w Polsce sprzedawał się świetnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (81)