Android 7.0 Nougat przyniesie funkcję oszczędzania pakietu internetowego

Android 7.0 Nougat przyniesie funkcję oszczędzania pakietu internetowego
17.08.2016 17:40
Android 7.0 Nougat przyniesie funkcję oszczędzania pakietu internetowego

Nowe możliwości Androida 7.0 Nougat mogą sprawić, że pakiet internetowy wystarczy nam na dłużej. Google chce nową wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego wyposażyć w funkcję oszczędzania danych.

Dzisiaj oszczędzanie mobilnego pakietu internetowego nie jest aż tak ważne – operatorzy oferują coraz więcej gigabajtów w coraz niższych cenach. Oczywiście to oszczędzanie traci na znaczeniu, ale najczęściej jeśli ograniczamy się do wiadomości tekstowych w komunikatorach czy rzadkiego otwierania stron. Natomiast podczas oglądania filmików na YouTube i to w wysokiej rozdzielczości, ciągłego przeglądania rozbudowanych stron i pobierania wielu plików, może okazać się, że nawet te kilka gigabajtów zużyjemy w kilka dni.

Osoby często przeglądające Internet z poziomu smartfona, chętnie sięgają po możliwość oszczędzania transferu. Zauważyli to producenci przeglądarek, chociażby Opera, a także najpopularniejszy Chrome, posiadają opcje związane z oszczędzaniem. Nie dość, że strony mogą ładować się szybciej, to pakiet internetowy wystarcza na dłużej.

350187401496586177

Oszczędzanie danych w Androidzie 7.0 nie jest powiązane z dostępnymi wcześniej ustawieniami zużycia danych. Nie chodzi o odcięcie łączności gdy przekroczymy ustawiony limit, ale o ograniczenie przesyłanych danych do wyznaczonej wartości. Aplikacje oraz procesy w tle zostaną objęte ograniczeniami, nie będą mogły korzystać z pełnych możliwości aktualnego połączenia. Oczywiście po wyłączeniu funkcji lub gdy znajdziemy się w zasięgu nielimitowanego połączenia, to wówczas aplikacje zyskają pełny dostęp i będą mogły wykonać wszystkie wcześniej zaplanowane zadania.

Dostępna będzie biała lista. Umieszczone na niej aplikacje będą miały dostęp do swobodnego korzystania z danych, tak jakby funkcja oszczędzania nie była włączona. Dodatkowo, możliwe, że nie wszystkie aplikacje grzecznie posłuchają, że muszą od teraz działać w trybie ograniczonym. Jeśli tak będzie, to użytkownik prawdopodobnie zostanie powiadomiony, że aplikacja musi być na białej liście by mogła normalnie funkcjonować.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)