Android 7.0 Nougat przyniesie funkcję oszczędzania pakietu internetowego

Android 7.0 Nougat przyniesie funkcję oszczędzania pakietu internetowego

Android 7.0 Nougat przyniesie funkcję oszczędzania pakietu internetowego
17.08.2016 17:40

Nowe możliwości Androida 7.0 Nougat mogą sprawić, że pakiet internetowy wystarczy nam na dłużej. Google chce nową wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego wyposażyć w funkcję oszczędzania danych.

Dzisiaj oszczędzanie mobilnego pakietu internetowego nie jest aż tak ważne – operatorzy oferują coraz więcej gigabajtów w coraz niższych cenach. Oczywiście to oszczędzanie traci na znaczeniu, ale najczęściej jeśli ograniczamy się do wiadomości tekstowych w komunikatorach czy rzadkiego otwierania stron. Natomiast podczas oglądania filmików na YouTube i to w wysokiej rozdzielczości, ciągłego przeglądania rozbudowanych stron i pobierania wielu plików, może okazać się, że nawet te kilka gigabajtów zużyjemy w kilka dni.

Osoby często przeglądające Internet z poziomu smartfona, chętnie sięgają po możliwość oszczędzania transferu. Zauważyli to producenci przeglądarek, chociażby Opera, a także najpopularniejszy Chrome, posiadają opcje związane z oszczędzaniem. Nie dość, że strony mogą ładować się szybciej, to pakiet internetowy wystarcza na dłużej.

350187401496586177

Oszczędzanie danych w Androidzie 7.0 nie jest powiązane z dostępnymi wcześniej ustawieniami zużycia danych. Nie chodzi o odcięcie łączności gdy przekroczymy ustawiony limit, ale o ograniczenie przesyłanych danych do wyznaczonej wartości. Aplikacje oraz procesy w tle zostaną objęte ograniczeniami, nie będą mogły korzystać z pełnych możliwości aktualnego połączenia. Oczywiście po wyłączeniu funkcji lub gdy znajdziemy się w zasięgu nielimitowanego połączenia, to wówczas aplikacje zyskają pełny dostęp i będą mogły wykonać wszystkie wcześniej zaplanowane zadania.

Dostępna będzie biała lista. Umieszczone na niej aplikacje będą miały dostęp do swobodnego korzystania z danych, tak jakby funkcja oszczędzania nie była włączona. Dodatkowo, możliwe, że nie wszystkie aplikacje grzecznie posłuchają, że muszą od teraz działać w trybie ograniczonym. Jeśli tak będzie, to użytkownik prawdopodobnie zostanie powiadomiony, że aplikacja musi być na białej liście by mogła normalnie funkcjonować.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)