Android 7.1 Nougat wykrywa panikę i zamyka złośliwą aplikację

Android 7.1 Nougat wykrywa panikę i zamyka złośliwą aplikację

10.07.2017 12:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google po cichu wprowadziło nową funkcję w Androidzie 7.1 Nougat, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Chodzi o funkcję „wykrywanie paniki”. Sprawdza ona sposób naciskania przycisku wstecz i w razie wykrycia „paniki”, zamyka aplikację i przechodzi do ekranu głównego.

Liczba zagrożeń na Androida rośnie i to bardzo szybko. Niestety bezpieczeństwa nie zapewnia nawet korzystanie z oficjalnego sklepu z aplikacjami. Coraz częściej słyszymy o złośliwym aplikacjach, które pojawiły się w Google Play. Oczywiście powstrzymując się od instalowania podejrzanych, mało popularnych aplikacji i sprawdzając jakie uprawnienia chce otrzymać konkretna apka, można samemu stworzyć silną ochronę smartfona. Jednakże jak wiemy, użytkownik często jest najsłabszym ogniwem ochrony, więc Google postanowiło zapewnić dodatkową warstwę bezpieczeństwa.

Po uruchomieniu złośliwej aplikacji i zauważeniu, że dostaliśmy coś innego niż wynikałoby z opisu w Google Play, chcemy jak najszybciej wyjść z aplikacji. Wówczas wiele osób wielokrotnie oraz szybko naciska przycisk wstecz i właśnie takie sytuacje mają być wykrywane przez Panic Detection. Funkcja zadziała, gdy aplikacja nie zostanie zamknięta po tych wielokrotnych kliknięciach. System zdecyduje się wówczas na zamknięcie aplikacji i powrót do ekranu głównego Androida. Wtedy użytkownik będzie mógł przykładowo odinstalować złośliwą aplikację.

Funkcja jest w stanie rozpoznać, czy chcemy po prostu cofnąć się do ekranu głównego aplikacji, klikając kilkukrotnie wstecz, czy jednak chcemy jak najszybciej opuścić złośliwą aplikację by się jej zaraz pozbyć. Wykrywanie paniki to z pewnością przydatna funkcja, zwłaszcza, że złośliwych aplikacji przybywa. Szkoda tylko, że Android 7.1 Nougat trafił dopiero na zaledwie 0,9% urządzeń.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)