Android 8.0 w wersji beta już na Nokii 8. Za kilka dni na Galaxy S8

Android 8.0 w wersji beta już na Nokii 8. Za kilka dni na Galaxy S8

Android 8.0 w wersji beta już na Nokii 8. Za kilka dni na Galaxy S8
26.10.2017 13:16

Google udostępniło testową wersją Androida 8.1 Oreo, a tymczasem producenci smartfonów rozpoczynają beta testy aktualizacji do wersji 8.0. Wczoraj firma HMD Global, mająca prawa do marki Nokii na rynku smartfonów, ogłosiła program wczesnego dostępu do nowego Androida. Z kolei Samsung wystartuje z testami 31 października.

Beta testy skierowana są dla zainteresowanych użytkowników, którzy chcieliby otrzymać wczesny dostęp do nowej wersji systemu, sprawdzając nadchodzące nowości i wyłapując błędy. Wszystkie nowe Nokie z Androidem mają otrzymać Androida 8.0 Oreo, ale do programu testów mogą obecnie przystąpić wyłącznie osoby posiadające topowy model Nokia 8. Nokia 3, 5 i 6 niebawem również będą kwalifikować się do programu.

Do beta testów nowego Androida dla Nokii 8 zapiszemy się na stronie Nokii. Przed przystąpieniem do programu testowego należy pamiętać, że oprogramowanie wciąż może zawierać sporo błędów i może działać niestabilnie.

Obraz

Samsung jeszcze nie przedstawił oficjalnego komunikatu dotyczącego beta wersji Androida 8.0 Oreo. W sieci pojawił się jednak zrzut ekranu, który zawiera informacje o testowej wersji Androida Oreo dla Samsunga Galaxy S8 i S8 Plus. Program testów ma wystartować 31 października, a wśród nowości znajdzie się odświeżony interfejs użytkownika.

Program testów już niebawem wystartuje na urządzeniach Samsunga, ale na stabilną wersję Androida Oreo będziemy musieli trochę poczekać. Proces aktualizacji dla stabilnej wersji ma rozpocząć się dopiero na początku 2018 roku. Pierwsze w kolejności będą oczywiście topowe modele – Galaxy S8, S8 Plus i Note 8.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)