Android 8 Oreo na pewno trafi na Nokie 3, 5 i 6, ale kiedy?

Android 8 Oreo na pewno trafi na Nokie 3, 5 i 6, ale kiedy?
Oskar Ziomek

04.09.2017 12:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na Twitterze Juho Sarvikasa z HMD Global pojawiła się dobra wiadomość dla użytkowników współczesnych Nokii z Androidem. Ostatecznie potwierdzona została bowiem aktualizacja wszystkich modeli do najnowszego Androida 8 Oreo, wliczając w to najmniej zaawansowaną Nokię 3. Chociaż w zapewnieniu nie padła konkretna data, czas oczekiwania powinien być stosunkowo krótki, jako że w smartfonach Nokii postawiono na czystego Androida bez wielu modyfikacji.

Odpowiedź na Twitterze pojawiła się między innymi po to, by rozwiać wątpliwości jednego z użytkowników sugerującego, iż Nokia 3 najprawdopodobniej nie otrzyma aktualizacji do Oreo z powodu zastosowanego procesora. Wszystkie nasze smartfony otrzymają aktualizację do Oreo, wliczając w to Nokię 3. Bez komentarza co do czasu, żebym nie miał kłopotów :) pisze w krótkiej wiadomości Sarvikas.

All of our smartphones will upgrade to Oreo, Nokia 3 included. No comments yet on timing so that I don't get into trouble ??.

— Juho Sarvikas (@sarvikas) 2 września 2017Warto przy tym zauważyć, że aktualne zapewnienia nie powinny być dużym zaskoczeniem. HMD Global wspominało o (planowanym wówczas) dwuletnim wsparciu i aktualizacjach dla swoich smartfonów jeszcze przed wakacjami, jeśli więc słowa nie zostały rzucone na wiatr, poza Androidem Oreo najnowsze Nokie najprawdopodobniej otrzymają także w swoim czasie Androida P, na którego debiut będzie można liczyć w przyszłym roku. Istnieje szansa, że Android 8 trafi do Nokii jeszcze w tym roku, choć są to jedynie przypuszczenia.

HMD Global stara się robić wiele, aby zaistnieć na przepełnionym rynku smartfonów z Androidem. Zapewnienia o dwuletnim wsparciu od strony oprogramowania są mocnym argumentem: aktualizacje to temat, który bardzo często wśród pozostałych producentów traktowany jest po macoszemu. Ze sprzętem bywa jednak jak na razie różnie. Nokia 5 okazała się w naszym teście telefonem udanym, choć zbyt wysoko wycenionym, z drugiej strony natomiast zapowiedziana niedawno Nokia 8 z optyką ZEISSa wydaje się urządzeniem bardzo atrakcyjnym.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)