Android 9.0 na smartfonach Nokii: pierwszy model właśnie otrzymał aktualizację

Android 9.0 na smartfonach Nokii: pierwszy model właśnie otrzymał aktualizację

Nokia 5.
Nokia 5.
29.09.2018 15:18

Firma HMD Global, obecny właściciel praw do marki Nokia na rynku smartfonów, udowodniła, że faktycznie potrafi dość sprawnie wydać aktualizację Androida. Pierwszy smartfon właśnie otrzymał najnowszą odsłonę systemu operacyjnego Google.

Android 9.0 Pie dostępny jest już dla użytkowników Nokii 7 Plus. Duża aktualizacja przynosi m.in. nowy pasek nawigacyjny, zmiany w menu z ustawieniami smartfonu i większe usprawnienia w powiadomieniach. Użytkownicy otrzymali także nową aplikację aparatu czy udoskonalenia w zarządzaniu energią, co powinno przełożyć się na dłuższy czas pracy bez ładowarki.

W związku z tym, że aktualizacja udostępniania jest stopniowo, to nie wszyscy użytkownicy mogą już pobrać Androida 9.0 Pie. Należy więc uzbroić się w cierpliwość. Ponadto przed pobraniem i zainstalowaniem aktualizacji warto wykonać kopię bezpieczeństwa danych.

Warto zauważyć, że wciąż wiele topowych smartfonów nie otrzymało aktualizacji do Androida Pie. Chociażby Samsung nie wydał jeszcze aktualizacji do Galaxy S9 czy Note’a 9. Natomiast Nokia udostępniła aktualizację do urządzenia ze średniej półki cenowej. Co więcej, w planach HMD Global jest wydanie Androida 9.0 na wszystkie sprzedawane smartfony, w tym także na tanie modele. Tak właśnie powinno przeprowadzać się aktualizacje smartfonów.

Sprawne wydawanie aktualizacji to tylko jedna z wielu zalet Nokii 7 Plus. Smartfon jest jedną z ciekawszych propozycji za około 1500-1600 złotych. Wygląda naprawdę atrakcyjnie, posiada wydajne podzespoły i oferuje dobrą jakość zdjęć. Dodatkowo Android, który został tylko nieznacznie zmodyfikowany przez HMD Global, działa sprawnie i stabilnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)