Android 9.0 na smartfonach Samsunga. Poznaliśmy nowy wygląd i obsługę gestami

Android 9.0 na smartfonach Samsunga. Poznaliśmy nowy wygląd i obsługę gestami

Android 9.0 na smartfonach Samsunga. Poznaliśmy nowy wygląd i obsługę gestami
19.09.2018 18:13

Użytkownicy smartfonów Samsunga, nawet tych z najwyższej półki, często muszą czekać kilka miesięcy na dużą aktualizację Androida. Nie powinno więc dziwić, że wciąż najnowsze flagowe modele nie dostały Androida 9.0 Pie. Jednakże właśnie poznaliśmy, jak będzie wyglądał nowy Android ze znacząco odświeżoną nakładką Samsunga.

Sporo informacji o Androidzie 9.0 Pie z nakładką Samsung Experience 10 dostarczył serwis XDA Developers. Opisywane wydanie to wczesna wersja testowa, która może otrzymać jeszcze drobne zmiany w wydaniu finalnym.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Testowe wydanie Androida 9.0 Pie zostało uruchomione na Galaxy S9+. Pierwszym elementem rzucającym się w oczy jest nowy ciemny motyw. Nakładka Samsunga, domyślnie stawiająca na sporo białego koloru, zrobiła się znacznie bardziej ciemna. Wiodącym kolorem wydaje się być czarny. Nowy motyw nie tylko wygląda dobrze, ale może wydłużyć czas pracy na akumulatorze. Ekran w Galaxy S9 wykonany jest w technologii Super AMOLED, więc w przypadku czarnego koloru poszczególne piksele są po prostu wyłączane.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W ustawieniach dostępna jest opcja automatycznego włączania ciemnego motywu. Można go aktywować o określonej godzinie, np. w nocy. Wyraźnie widać, że sporo rogów w okienkach zostało mocniej zaokrąglonych. Zmian w wyglądzie doczekał się także wysuwany z góry panel z dostępem do szybkich ustawień. Dodatkowo teraz można go rozciągnąć na cały ekran.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Kolejną nowością jest możliwość ukrycia przycisków systemowych. Mogą one zostać zastąpione przez obsługę gestami. Jednak Samsung nie zdecydował się na kopiowanie Apple. Sterowanie opiera się na gestach przesunięcia do góry w miejscu, w którym normalnie znajduje się przycisk. Będą więc trzy punkty na dolnej krawędzi ekranu, który będą odpowiadać za ekranowe przyciski. Oczywiście gesty będą opcjonalne i najpewniej domyślnie będą wyłączone.

Aktualizacji doczekało się także sporo aplikacji systemowych. Zmiany dotyczą głównie wyglądu. Zgodnie z nowymi wytycznymi wzornictwa, rogi w okienkach i inne elementy interfejsu są teraz bardziej zaokrąglone. Ponadto część aplikacji obsługuje ciemny motyw.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Nie jest jeszcze znana data wydania finalnej wersji nowej nakładki. Jednakże oczekuje się, że aktualizacja do Galaxy S9 i Note’a 9 powinna pojawić się pod koniec tego roku lub na początku następnego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)