Android 9.0 Pie oficjalnie: nowy system jest gotowy, już dziś trafia do smartfonów Google Pixel

Android 9.0 Pie oficjalnie: nowy system jest gotowy, już dziś trafia do smartfonów Google Pixel

Android 9.0 Pie oficjalnie: nowy system jest gotowy, już dziś trafia do smartfonów Google Pixel
Oskar Ziomek
06.08.2018 19:51, aktualizacja: 07.08.2018 15:10

Nadszedł koniec wątpliwości związanych z domniemaną nazwą nowego Androida i oczekiwaniem na jego stabilną wersję. Na blogu Google dla deweloperów pojawiła się dziś oficjalna informacja: Android 9.0 otrzymał przydomek Pie, jego testy się zakończyły i jest gotowy, by trafiać na smartfony. Nie ma na co czekać – Google już teraz aktualizuje repozytorium z kodem Androida, by system od dziś trafiał do użytkowników smartfonów Google Pixel.

Google podkreśla, że wiele nowych funkcji Androida jest ściśle związanych z uczeniem maszynowym i szeroko rozumianą sztuczną inteligencją. O większości z nich było jednak wiadomo już wcześniej, jeszcze podczas konferencji Google I/O 2018 w maju i niewiele później, gdy na jaw wychodziły kolejne modyfikacje kodu. Wśród sztandarowych nowości systemu znaleźć można między innymi mechanizm dbający o baterię, odświeżone powiadomienia, obsługę przy pomocy gestów czy szereg zmian pod kątem bezpieczeństwa.

Wszystkie ważne nowości, które trafiły do Androida 9.0 Pie opisujemy w odrębnej publikacji.

Obraz

Jak wspomniano już wyżej, aktualizacja w pierwszej kolejności trafi do użytkowników Pikseli. Co jednak warte odnotowania, jeszcze tej jesieni aktualizację otrzymają wszyscy pozostali użytkownicy, którzy brali udział w testach beta, a korzystają z innych urządzeń. Mowa o sprzętach marek Sony, Xiaomi, HMD Global, Oppo, Vivo, OnePlus i Essential. Aktualizację do Androida 9.0 w pierwszej kolejności otrzymają również wszystkie smartfony, które działają na czystej wersji systemu, w ramach programu Android One.

Google dodaje, że jest także w ścisłej współpracy z innymi producentami, by aktualizacja do Androida 9.0 trafiła także do innych smartfonów jak najszybciej. Jak jednak pokazuje historia i obecne wyniki dotychczas najnowszego Androida Oreo, w praktyce na aktualizację do najnowszej wersji systemu przyjdzie większości użytkowników jeszcze sporo zaczekać.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)