Android Auto 5.5 dostępny do pobrania. Jest sporo zmian "pod maską" – nadchodzą nowości

Android Auto 5.5 dostępny do pobrania. Jest sporo zmian "pod maską" – nadchodzą nowości03.08.2020 14:11
Android Auto 5.5 jest już dostępny do pobrania, fot. Getty Images
Android Auto 5.5 jest już dostępny do pobrania, fot. Getty Images

Android Auto 5.5 jest już dostępny do pobrania. To kolejne wydanie, w którym pokładane są spore nadzieje w kontekście błędów pojawiających się w systemie dla kierowców w zasadzie od początku 2020 roku. Google jak zwykle nie dzieli się wprost listą zmian i informuje głównie o usprawnieniach i poprawie stabilności działania.

Nie wiadomo zatem na pewno, czy Android Auto 5.5 to recepta na konkretne usterki, na czele z odczytywaniem powiadomień w niewłaściwym języku, co doskwiera kierowcom od lutego. Jak jednak zauważono podczas analizy pliku APK, czym podzielił się jeden z użytkowników reddita, Google pracuje nad wprowadzeniem do Androida Auto istotnych zmian, co "pod maską" jest widoczne już teraz.

W kodzie pojawiły się bowiem kolejne wzmianki potwierdzające nadchodzącą obsługę samochodowej szyny danych, co ma prowadzić do wyświetlania przez Androida Auto na przykład informacji o spalaniu. Ponadto wszystko wskazuje na to, że Android Auto pozwoli wkrótce tworzyć wiadomości tekstowe – kod wskazuje na trwające prace nad interfejsem graficznym, który miałby na to pozwolić. Dodatkowo obsługa zewnętrznych wyświetlaczy i w tym przypadku konkrety nie są znane, ale można spekulować, iż chodzi o jakiegoś rodzaju integrację z "cyfrowymi zegarami" montowanymi dziś w nowoczesnych autach zamiast standardowych wskaźników ze wskazówkami.

Po zaktualizowaniu Androida Auto do nowej wersji warto samodzielnie sprawdzić, czy nie rozwiązała ona dotychczasowych usterek. System działa bowiem wyjątkowo niekonsekwentnie i często błędy występujące u jednego kierowcy regularnie, u innych nie pojawiają się nigdy. Użytkownicy Androida 10 muszą uzbroić się w cierpliwość, nim Android Auto sam zaktualizuje się w ich przypadku do nowej wersji.

Aplikację Android Auto oraz Android Auto for phone screens (dla użytkowników Androida 10) można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)