Android Auto 6.9 dostępny do pobrania. Dzieje się dopiero "pod maską"

Android Auto 6.9 dostępny do pobrania. Dzieje się dopiero "pod maską"

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © Getty Images | David Paul Morris
Oskar Ziomek
22.09.2021 13:37

Android Auto został zaktualizowany do wersji 6.9, ale nie wnosi ona nowości, które od razu zauważą kierowcy. Sporo zmieniło się za to "pod maską" - wkrótce będzie można to odczuć zmieniając tapetę i podczas korzystania z kilku aplikacji jednocześnie.

Android Auto 6.9 jest już dostępny do pobrania, ale Google nie chwali się wprost, co nowego można znaleźć w tym wydaniu. Jak jednak wynika z pierwszych spostrzeżeń użytkowników - w praktyce niewiele, a przynajmniej nie opcje, które można na pierwszy rzut oka wykorzystać. Sporo zmienia się za to od strony kodu, o czym pisze serwis autoevolution.

Jedna z największych zmian w kodzie Androida Auto dotyczy tapet. Google pracuje nad systemem ich zdalnego wczytywania wprost z serwerów, co umożliwi dodawanie nowych propozycji do galerii na bieżąco, bez konieczności tworzenia nowego wydania aplikacji. Użytkownik Androida Auto chcący zmienić tapetę pulpitu będzie mógł więc wybierać spośród dużo większej liczby grafik na bieżąco pobieranych od Google'a.

Inna nowość to prace mające na celu wdrożenie dzielonego interfejsu Androida Auto w samochodach z ekranami o standardowych proporcjach. Chodzi o nowy rodzaj wysuwanego panelu od bocznej krawędzi ekranu, dzięki któremu kierowcy mają mieć łatwiejszy dostęp na przykład do odtwarzacza muzyki podczas przeglądania mapy. Więcej na ten temat pisaliśmy już przy okazji opisu Androida Auto 6.9 beta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)