Android Auto 7.7 do pobrania. Rozwiązuje problemy z Samsungiem S22

Android Auto 7.7 do pobrania. Rozwiązuje problemy z Samsungiem S22

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
31.05.2022 12:49, aktualizacja: 01.06.2022 08:05

Android Auto 7.7 jest już dostępny do pobrania, a tym samym powoli trafia do smartfonów kierowców. Jak udało się ustalić już na etapie udostępnienia testowej wersji tego wydania, Android Auto 7.7 to ważna aktualizacja głównie dla użytkowników Samsungów Galaxy S22.

O szczegółach informował w połowie maja serwis 9to5Google podając, że Android Auto 7.7 (wówczas beta) usunął problem, z którego wyniku użytkownicy Samsungów S22 nie mogli skutecznie podłączyć swoich smartfonów do samochodów. Telefony podpięte do pojazdu po prostu zaczynały się ładować, ale Android Auto nie uruchamiał się.

Android Auto 7.7 powinien tę usterkę rozwiązywać, ale w tym momencie trudno powiedzieć, czy nie idzie to w parze z przypadkowym wprowadzeniem innych błędów. Niestety w przypadku wydania testowego takie głosy się pojawiały, a będą to w stanie zweryfikować tylko kierowcy, zaczynając korzystać z nowej wersji. Niestety Android Auto 7.7 nie oznacza też wprowadzenia odświeżonego, wyczekiwanego interfejsu. Jego premiera zapowiedziana jest na lato i najpewniej zostanie włączony po stronie serwera.

W kontekście Androida Auto warto pamiętać o niedawnych spostrzeżeniach dotyczących nadchodzącego końca bliźniaczej aplikacji Android Auto for phone screens. To program, który powstał stosunkowo niedawno, w praktyce na potrzeby użytkowników Androida 10 i 11, którzy chcą korzystać z Androida Auto na ekranach smartfonów. Niedługo nie będzie to możliwe.

System jest jednak zintegrowany z Androidem i po podłączeniu do zgodnego samochodu zadziała zawsze - począwszy od Androida 10 bez instalowania dodatkowych aplikacji.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)