Android Auto 7.8 dostępny do pobrania - wciąż bez nowego interfejsu

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © Getty Images
Oskar Ziomek

29.06.2022 12:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Auto 7.8 jest już dostępny do pobrania, ale trudno uznać to wydanie za przełomowe. O ile "pod maską" Androida Auto mogą zachodzić zmiany niewidoczne dla kierowców, póki co próżno tu szukać odświeżonego, dzielonego interfejsu, na który czeka wielu użytkowników.

Android Auto 7.8 to kolejne wydanie systemu dla kierowców, które najprawdopodobniej zostało tylko nieznacznie poprawione od strony technicznej względem poprzednika. Kierowcy czekają co prawda od dłuższego czasu na zapowiedzianą aktualizację interfejsu, ale jak wynika z informacji serwisu autoevolution, Android Auto 7.8 nie jest równoznaczny z wdrożeniem nowego wyglądu. Nie oznacza to jednak, że aktualizację warto zignorować - wręcz przeciwnie.

Historia wersji Androida Auto pokazała już bowiem, że część zmian włączana jest przez Google'a po stronie serwera i siłą rzeczy wymaga do działania tej lub innej wersji aplikacji. W praktyce oznacza to, że choć sama instalacja Androida Auto 7.8 być może w tym momencie nie aktywuje nowego interfejsu Coolwalk, w dłuższej perspektywie może być niezbędna, kiedy Google uzna, że włącza nowy wygląd po stronie serwera ale np. wyłącznie dla użytkowników z Androidem Auto 7.8 lub nowszym.

Po Androidzie Auto 7.8 można się więc w praktyce spodziewać przede wszystkim usprawnień pod kątem stabilności i przybliżenia użytkownika do innych aktualizacji. Z tego miejsca przypominamy, że posiadacze Androida 10 i nowszych w praktyce nie muszą martwić się o aktualizację. Smartfony są zintegrowane z Androidem Auto i z czasem aktualizują pakiet automatycznie.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprgramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)