Android Auto: Waze po aktualizacji obsługuje Coolwalk. Są problemy

Android Auto: Waze po aktualizacji obsługuje Coolwalk. Są problemy

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © Honda
Oskar Ziomek
28.04.2023 21:24

Nawigacja Waze po ostatniej aktualizacji działa już z uwzględnieniem możliwości dzielonego interfejsu Coolwalk w Androidzie Auto. Niestety, równolegle okazało się, że powoduje problemy, które utrudniają kierowcom korzystanie z systemu.

O problemach nawigacji Waze w Androidzie Auto informuje serwis 9to5Google. Okazuje się, że po najnowszej aktualizacji w aplikacji nie działają między innymi komendy głosowe - kluczowe do wygodnego korzystania z programu podczas jazdy samochodem. Ponadto kierowcy korzystający z Androida Auto skarżą się na zawieszanie się aplikacji po przejściu do trybu pełnoekranowego z dzielonego układu Coolwalk.

Dobre wieści są takie, że twórcy Waze'a są świadomi problemu. Kierowcy przyzwyczajeni do właśnie tej nawigacji powinni więc uzbroić się w cierpliwość, nim pojawi się kolejna aktualizacja, która rozwiązuje usterki związane z Androidem Auto. Waze zachęca do dodawania własnych zgłoszeń do zespołu technicznego, aby rozpoznanie błędów było łatwiejsze. Do czasu rozwiązania błędu kierowcy mogą skorzystać z wielu innych nawigacji na Androida Auto, w tym popularnych Map Google.

Z informacji podawanych przez 9to5Google można wnioskować, że problem nawigacji Waze jest widoczny tylko w przypadku Androida Auto z aktywowanym już interfejsem Coolwalk. Ten z kolei prawdopodobnie nadal nie działa jeszcze w każdym samochodzie, ze względu na wdrażanie partiami i włączanie nowego widoku po stronie serwera. Możliwe więc, że niektórzy kierowcy korzystający z Waze nie są świadomi problemów.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)