Android Auto: Waze po aktualizacji obsługuje Coolwalk. Są problemy

Android Auto: Waze po aktualizacji obsługuje Coolwalk. Są problemy

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © Honda
Oskar Ziomek
28.04.2023 21:24

Nawigacja Waze po ostatniej aktualizacji działa już z uwzględnieniem możliwości dzielonego interfejsu Coolwalk w Androidzie Auto. Niestety, równolegle okazało się, że powoduje problemy, które utrudniają kierowcom korzystanie z systemu.

O problemach nawigacji Waze w Androidzie Auto informuje serwis 9to5Google. Okazuje się, że po najnowszej aktualizacji w aplikacji nie działają między innymi komendy głosowe - kluczowe do wygodnego korzystania z programu podczas jazdy samochodem. Ponadto kierowcy korzystający z Androida Auto skarżą się na zawieszanie się aplikacji po przejściu do trybu pełnoekranowego z dzielonego układu Coolwalk.

Dobre wieści są takie, że twórcy Waze'a są świadomi problemu. Kierowcy przyzwyczajeni do właśnie tej nawigacji powinni więc uzbroić się w cierpliwość, nim pojawi się kolejna aktualizacja, która rozwiązuje usterki związane z Androidem Auto. Waze zachęca do dodawania własnych zgłoszeń do zespołu technicznego, aby rozpoznanie błędów było łatwiejsze. Do czasu rozwiązania błędu kierowcy mogą skorzystać z wielu innych nawigacji na Androida Auto, w tym popularnych Map Google.

Z informacji podawanych przez 9to5Google można wnioskować, że problem nawigacji Waze jest widoczny tylko w przypadku Androida Auto z aktywowanym już interfejsem Coolwalk. Ten z kolei prawdopodobnie nadal nie działa jeszcze w każdym samochodzie, ze względu na wdrażanie partiami i włączanie nowego widoku po stronie serwera. Możliwe więc, że niektórzy kierowcy korzystający z Waze nie są świadomi problemów.

Czy warto kupić kamerę internetową Jabra PanaCast 20?

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)