Android Auto: bezprzewodowe połączenie możliwe z Samsungiem Galaxy S10 i nie tylko

Android Auto pozwala na połączenie bez kabla ze smartfonami Samsunga (Getty Images)
Android Auto pozwala na połączenie bez kabla ze smartfonami Samsunga (Getty Images)
Oskar Ziomek

02.10.2019 14:56

Android Auto zadziała bez kabla z kolejnymi modelami smartfonów. Na liście urządzeń obsługujących tryb bezprzewodowego połączenia z samochodem, obok smartfonów Google Pixel znalazły się teraz także topowe urządzenia Samsunga.

Jak zwraca uwagę serwis Android Police, zaktualizowana lista obejmuje teraz także tegoroczne flagowce Galaxy S10 i S10+ oraz Samsunga Galaxy Note 10. Aby tryb bezprzewodowego połączenia zadziałał, konieczny jest w tym przypadku co najmniej Android 9.0 Pie.

Informacje o smartfonach obsługujących bezprzewodową łączność Androida Auto, źródło: Google.
Informacje o smartfonach obsługujących bezprzewodową łączność Androida Auto, źródło: Google.

Poza tymi modelami na liście znalazły się także Samsungi Galaxy S8/S8+, S9/S9+ oraz Note 8 i Note 9. Brak Samsunga Galaxy S10e i Galaxy Note 10+ to najprawdopodobniej tylko niedopatrzenie w zapisie, ale na tym etapie nie możemy być tego pewni.

Android Auto bez kabla – wymagania

Android Auto nie zadziała bez przewodu od razu. Pierwsze uruchomienie wymaga podłączenia kablem ze zgodnym urządzeniem w samochodzie. Ze strony pomocy technicznej Google odsyła do listy zgodnych odbiorników, jednak w chwili pisania niniejszej publikacji link prowadzi po prostu do bazy wszystkich pojazdów i sprzętów z Androidem Auto.

Dodatkowa konieczność to aplikacja Android Auto w wersji 4.7. To najnowsze wydanie, które najprawdopodobniej już teraz trafia do pierwszych użytkowników za granicą, gdzie Android Auto jest automatycznie aktualizowany z poziomu Sklepu Play. Niebawem aktualizacja pojawi się również w naszym katalogu.

Nie należy zapominać, że poza topowymi smartfonami Samsunga, Android Auto może działać bezprzewodowo także z urządzeniami Google Pixel począwszy od pierwszej generacji, a nawet z modelami Nexus 5X oraz 6P.

Najnowszą wersję Androida Auto można pobrać z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)