Android Auto bezprzewodowo w kolejnych odbiornikach i smartfonach Samsunga

Android Auto bez przewodów zadziała z kolejnymi smartfonami, fot. materiały prasowe Honda/Acura
Android Auto bez przewodów zadziała z kolejnymi smartfonami, fot. materiały prasowe Honda/Acura
Oskar Ziomek

20.02.2020 10:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obsługa Androida Auto bezprzewodowo jest dostępna w kolejnych odbiornikach w samochodach oraz nowych smartfonach Samsunga. Google zaktualizował informacje o systemie, uzupełniając listę obsługiwanych urządzeń, na której pojawiły się "inne smartfony Samsunga", w tym Galaxy S20 oraz składany Galaxy Z Flip. Wymagany jest przy tym Android 10.

Na odświeżoną stronę z informacjami o Androidzie Auto i jego bezprzewodowej obsłudze zwrócił uwagę Android Police. Istotnie, na liście modeli zgodnych z bezprzewodowym przesyłem danych, pojawiły się kolejne smartfony. Uzupełnianie bazy zgodnych urządzeń trwa jednak mozolnie. Większość innych wymienionych modeli Samsunga, w tym Galaxy S8, S9 czy S10 trafiła tu najpoźniej w październiku ubiegłego roku.

Smartfony, w których można korzystać z bezprzewodowego Androida Auto w samochodzie, źródło: Google.
Smartfony, w których można korzystać z bezprzewodowego Androida Auto w samochodzie, źródło: Google.

Posiadanie wymienionego smartfona niestety nie oznacza jeszcze, że z Androida Auto można korzystać bezprzewodowo. Zgodnie z informacjami na stronie Google'a, niezbędne jest także posiadanie zgodnego odbiornika firmy JVC, Kenwood lub Pioneer. Aktualizowaną listę sprzętów obsługujących Androida Auto bezprzewodowo można znaleźć na innej stronie Google'a.

Wynika z niej, że obecnie z bezprzewodowego Androida Auto można korzystać w następujących sprzętach:Kenwood: DDX8706S, DDX8906S, DDX9906XR, DMX906S, DMX9706S, DNX996XR,JVC: KW-M855BW, KW-V950BW,Pioneer: AVH-W4500NEX, AVIC-W8500NEX.[frame]Aplikację Android Auto oraz Android Auto for phone screens (dla użytkowników Androida 10) można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.[/frame]

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (14)
Zobacz także