Android Auto ma problem z Wiadomościami Google'a. Lektor nie chce czytać SMS-ów

Android Auto ma problem z Wiadomościami Google'a. Lektor nie chce czytać SMS‑ów

Android Auto ma kolejny problem, fot. Oskar Ziomek
Android Auto ma kolejny problem, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
29.09.2020 14:26

Android Auto ma kolejny problem, tym razem związany z odczytywaniem wiadomości SMS w przypadku korzystania z aplikacji Wiadomości, której twórcą jest sam Google. Co ciekawe, nie chodzi przy tym o aktualną od miesięcy usterkę związaną z lektorem mylącym języki. Świeżym problemem jest komunikat informujący o błędzie, który uniemożliwia odczytywanie SMS-ów w samochodzie – i to niezależnie od wybranego języka.

Opisywana sytuacja pokazuje, jak wiele problemów dotyczy Androida Auto. Nawet w krajach, gdzie użytkownicy korzystają z obsługiwanego w pierwszej kolejności języka angielskiego, oprogramowanie stworzone dla kierowców ma problemy z obsługą podstawowych funkcji. Jak wynika z komentarzy kilku użytkowników, Android Auto nie potrafi ostatnio odczytywać SMS-ów, jeśli wykorzystywana jest do nich aplikacja Wiadomości. Zamiast odczytywania treści, użytkownicy dostają tylko komunikat, że aplikacja nie jest obsługiwana.

Kilku użytkowników opisujących problem, w praktyce potwierdziło go w smartfonach Google Pixel 2, Pixel 4 XL oraz flagowym Samsungu (najpewniej Note20 Ultra, choć komentujący pomieszał nazwy dwóch modeli). Tak czy inaczej, wszystko wskazuje na to, że problem nie jest związany z jednym urządzeniem. W przypadku Piksela 2 wiemy, że chodzi o Androida 11, a tutaj kilka usterek udało się już zauważyć wcześniej.

Android Auto ma problem z lektorem od wielu miesięcy

Niestety, niezależnie od opisywanego problemu z obsługą Wiadomości, w Androidzie Auto aktualny pozostaje błąd, w wyniku którego lektor od wielu miesięcy myli języki i próbuje odczytywać powiadomienia i treść wiadomości z komunikatorów w językach obcych. W praktyce całość brzmi jak bełkot i utrudnia korzystanie z podstawowych funkcji systemu.

Google tłumaczy się oficjalną obsługą zaledwie kilku języków, jednak nie zmienia to faktu, że przed felerną aktualizacją z początku 2020 roku, lektor w Androidzie Auto działał w większości przypadków bezbłędnie na większej liczbie rynków, w tym w Polsce. Trudno też bezkrytycznie przyjmować tego typu tłumaczenie w sytuacji, kiedy Android Auto jest integralną częścią systemu począwszy od Androida 10 i jest tym samym dostępny w Polsce bez "kombinowania" na etapie instalacji, co jest konieczne w przypadku smartfonów z Androidem 5-9.

Android Auto oraz Android Auto for phone screens (dla użytkowników Androida 10 i nowszych) można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)