Android Auto: na ekrany samochodów może wrócić szybszy dostęp do pogody

Android Auto może wkrótce znów wyświetlać informacje o pogodzie, fot. Pixabay
Android Auto może wkrótce znów wyświetlać informacje o pogodzie, fot. Pixabay
Oskar Ziomek

08.11.2019 15:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Auto 4.8 może wkrótce dać użytkownikom dostęp do informacji o pogodzie na pasku statusu na ekranach samochodów. To dobre wieści dla wszystkich, którym brakuje szybkiego dostępu do pogody po dużej aktualizacji Androida Auto latem bieżącego roku.

Na nadchodzące zmiany w Androidzie Auto zwraca uwagę XDA Developers, gdzie przeanalizowano plik APK najnowszej wersji aplikacji. Wśród łańcuchów znaków w programie znaleziono wpis sugerujący możliwość włączenia informacji o pogodzie na pasku statusu na ekranie w samochodzie.

Ekran główny Androida Auto w samochodzie.
Ekran główny Androida Auto w samochodzie.

W tym momencie w Androidzie Auto opcja ta nie jest jeszcze dostępna. Zakłada się więc, że Google zdecyduje się ją włączyć w najbliższym czasie po stronie serwera. Na razie nie wiadomo, czy wyświetlanie pogody na pasku będzie domyślnie włączone. Jeśli nie, będzie je można włączyć z poziomu ustawień Androida Auto w smartfonie.

Pozostając w temacie Androida Auto, warto zwrócić uwagę na nową aplikację Android Auto for phone screens. Pozwala ona użytkownikom smartfonów z Androidem 10 korzystać z Androida Auto na ekranie telefonu. Po podłączeniu urządzenia z Androidem 10 do samochodu, Android Auto jest dostępny na ekranie pojazdu bez pośrednictwa dodatkowych aplikacji.

Androida Auto można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)