Android Auto: poprawki w listopadowej aktualizacji. Skorzystają tylko niektórzy

Google wydał poprawki dla Androida 11 związane z Androidem Auto, fot. Oskar Ziomek
Google wydał poprawki dla Androida 11 związane z Androidem Auto, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

04.11.2020 16:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Auto po ostatniej aktualizacji systemu powinien działać sprawniej niż wcześniej – przynajmniej w smartfonach Google Pixel z Androidem 11. Wraz z listopadowymi poprawkami bezpieczeństwa, do Androida 11 wdrożono bowiem parę łatek związanych z Androidem Auto, który od początku sprawiał tu wiele problemów. Jak zwykle to praktyka pokaże jednak, czy zespół programistów skutecznie usunął usterki.

A tych w Androidzie Auto nie brakowało; w pierwszej połowie września na jaw wyszedł między innymi problem z bezprzewodowym połączeniem i kalendarzem, a później z odtwarzaniem muzyki. Z początku wydawało się, że ta usterka jest związana wyłącznie ze Spotify, ale z czasem kierowcy zauważyli, że problem ze stabilnością działania dotyczy wszystkich aplikacji muzycznych.

Jak wynika z oficjalnej informacji, w Pikselach wyeliminowano już problem z obsługą połączeń głosowych w Androidzie Auto, niewłaściwej obsługi dźwięku w systemie dla kierowców czy zacinana się dźwięku w niektórych aplikacjach. W tym ostatnim przypadku trudno jednoznacznie stwierdzić, czy jest to poprawka, która uzdrowi w tym zakresie Androida Auto, ale to zweryfikują już użytkownicy.

Niezależnie od poprawek stworzonych z myślą o Androidzie 11, problemem pozostają inne usterki Androida Auto. Do znudzenia można przypominać o lektorze mieszającym języki, który od felernej aktualizacji na początku 2020 roku odczytuje powiadomienia w języku innym, niż ustawiony w aplikacji. Tłumaczenie, że niektóre języki wciąż nie są obsługiwane, trudno przyjmować bezkrytycznie.

Android Auto oraz Android Auto for phone screens (dla użytkowników Androida 10 i nowszych) można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)