Android Auto trafi do samochodów BMW – także na cyfrowy kokpit

Android Auto trafi do samochodów BMW, fot. BMW.
Android Auto trafi do samochodów BMW, fot. BMW.
Oskar Ziomek

12.12.2019 22:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Auto nareszcie będzie dostępny w samochodach BMW. To wyczekiwana informacja, bowiem dotychczas w pojazdach tej marki można było korzystać wyłącznie z konkurencyjnego Apple CarPlay, który jest systemem użytecznym tylko w rękach właścicieli iPhone'ów.

Smartfon z Androidem będzie można podłączyć nie tylko kablem, ale również bezprzewodowo. Co interesujące, integracja ma być dużo większa, niż w przypadku większości samochodów – informacje z Androida Auto będą mogły być wyświetlane nie tylko na centralnym ekranie infotainment, ale także tuż przed kierowcą, na "cyfrowym kokpicie".

Jak zwraca uwagę TechCrunch, w BMW najwidoczniej zauważono, iż obsługa Androida Auto jest pożądaną funkcją we współcznych pojazdach. Wcześniej celowo promowano wyłącznie autorskie rozwiązania, nie chcąc oferowąć integarcji z systemem, który – jak wówczas uważano – nie jest dostatecznie dopracowany.

Android Auto w samochodzie BMW, źródło: materiały prasowe.
Android Auto w samochodzie BMW, źródło: materiały prasowe.

Po stosunkowo niedawnym, zauważalnym przeprojektowaniu interfejsu, Android Auto stał się jednak "dojrzałym" rozwiązaniem, które przede wszystkim od strony estetycznej pasuje do nowoczesnych samochodów. System jest także na bieżąco aktualizowany – po ostatnich zmianach wyświetla informacje o pogodzie i pozwala edytować zawartość menu głównego.

Android Auto będzie dostępny w przyszłym roku w samochodach z systemem BMW Operating System 7.0 i zostanie uaktywniony poprzez aktualizację.

Androida Auto można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)