Android Auto w natarciu: po widoku 3D i Waze nadszedł czas na Google Podcasts

Android Auto w natarciu: po widoku 3D i Waze nadszedł czas na Google Podcasts

Android Auto dostanie wsparcie dla kolejnej aplikacji, depositphotos
Android Auto dostanie wsparcie dla kolejnej aplikacji, depositphotos
02.08.2018 11:02, aktualizacja: 02.08.2018 17:18

Najwidoczniej Android Auto staje się coraz ważniejszy dla Google. Oprogramowanie skierowane dla kierowców ciągle otrzymuje aktualizacje, a wraz z nimi nowe funkcje. Po ulepszeniu nawigacji i dodaniu wyczekiwanego Waze, Google zdecydowało się na wprowadzenie wsparcia dla aplikacji Google Podcasts.

Warto wspomnieć o dwóch ostatnich nowościach, które sprawiają, że Android Auto jest świetną nawigacją. Oprogramowanie Google niedawno otrzymało tryb widoku satelitarnego. Z kolei dzięki wsparciu dla Waze możliwy jest dostęp do aktualnych informacji o incydentach na drodze, kontrolach policji, a nawet cenie paliw na stacjach.

Jak informuje serwis 9to5Google, aplikacja Google Podcasts wreszcie zaczęła poprawnie współpracować z Android Auto. Wciąż jednak nie u wszystkich użytkowników. Zmiany trafiły do pierwszych osób, które mogą już posłuchać audycji, nie opuszczając interfejsu Android Auto.

źródło: 9to5Google
źródło: 9to5Google

Funkcja wymaga jeszcze udoskonaleń. Po pierwsze, w Android Auto reprezentowana jest przez logo i nazwę Google. Po drugie, ekran multimediów nie zawsze poprawnie wyświetla informacje. Nie są to jednak problemy, których rozwiązanie miałoby zająć Google sporo czasu. Pojawienie się Google Podcasts w oprogramowanie dla samochodów świadczy, że prawdopodobnie w ciągu najbliższych tygodni funkcja trafi do wszystkich użytkowników. Oczywiście w już dopracowanym wydaniu.

Google Podcasts to wciąż świeża aplikacja, która służy do słuchania podcastów. Zapewnia ona dość bogatą bibliotekę multimediów. Na listach znajdziemy zarówno zagraniczne produkcje, jak chociażby The Vergecast, a także polskie treści: Stacja zmiana, weszlo.fm czy Pogaducha. Aplikację znajdziecie w naszym katalogu.

W celu korzystania z Android Auto niezbędna jest aplikacja Google. Nie jest oficjalnie dostępna w polskim Google Play, ale pobierzecie ją z naszej bazy. Mimo braku premiery w Polsce, Android Auto obsługuje język polski, także komendy głosowe. Co ciekawe, badania przeprowadzone przez AAA Foundation for Traffic Safety we współpracy z naukowcami z Uniwersytetu Utah wskazują, że to właśnie Android Auto ma być najlepszym wyborem do samochodu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)