Android Auto w natarciu: po widoku 3D i Waze nadszedł czas na Google Podcasts

Android Auto w natarciu: po widoku 3D i Waze nadszedł czas na Google Podcasts
02.08.2018 11:02
Android Auto dostanie wsparcie dla kolejnej aplikacji, depositphotos
Android Auto dostanie wsparcie dla kolejnej aplikacji, depositphotos

Najwidoczniej Android Auto staje się coraz ważniejszy dla Google. Oprogramowanie skierowane dla kierowców ciągle otrzymuje aktualizacje, a wraz z nimi nowe funkcje. Po ulepszeniu nawigacji i dodaniu wyczekiwanego Waze, Google zdecydowało się na wprowadzenie wsparcia dla aplikacji Google Podcasts.

Warto wspomnieć o dwóch ostatnich nowościach, które sprawiają, że Android Auto jest świetną nawigacją. Oprogramowanie Google niedawno otrzymało tryb widoku satelitarnego. Z kolei dzięki wsparciu dla Waze możliwy jest dostęp do aktualnych informacji o incydentach na drodze, kontrolach policji, a nawet cenie paliw na stacjach.

Jak informuje serwis 9to5Google, aplikacja Google Podcasts wreszcie zaczęła poprawnie współpracować z Android Auto. Wciąż jednak nie u wszystkich użytkowników. Zmiany trafiły do pierwszych osób, które mogą już posłuchać audycji, nie opuszczając interfejsu Android Auto.

źródło: 9to5Google
źródło: 9to5Google

Funkcja wymaga jeszcze udoskonaleń. Po pierwsze, w Android Auto reprezentowana jest przez logo i nazwę Google. Po drugie, ekran multimediów nie zawsze poprawnie wyświetla informacje. Nie są to jednak problemy, których rozwiązanie miałoby zająć Google sporo czasu. Pojawienie się Google Podcasts w oprogramowanie dla samochodów świadczy, że prawdopodobnie w ciągu najbliższych tygodni funkcja trafi do wszystkich użytkowników. Oczywiście w już dopracowanym wydaniu.

Google Podcasts to wciąż świeża aplikacja, która służy do słuchania podcastów. Zapewnia ona dość bogatą bibliotekę multimediów. Na listach znajdziemy zarówno zagraniczne produkcje, jak chociażby The Vergecast, a także polskie treści: Stacja zmiana, weszlo.fm czy Pogaducha. Aplikację znajdziecie w naszym katalogu.

W celu korzystania z Android Auto niezbędna jest aplikacja Google. Nie jest oficjalnie dostępna w polskim Google Play, ale pobierzecie ją z naszej bazy. Mimo braku premiery w Polsce, Android Auto obsługuje język polski, także komendy głosowe. Co ciekawe, badania przeprowadzone przez AAA Foundation for Traffic Safety we współpracy z naukowcami z Uniwersytetu Utah wskazują, że to właśnie Android Auto ma być najlepszym wyborem do samochodu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)