Android Auto wreszcie z OK, Google. Tej funkcji brakowało najbardziej

Android Auto wreszcie z OK, Google. Tej funkcji brakowało najbardziej01.12.2016 13:56
Android Auto wreszcie z OK, Google. Tej funkcji brakowało najbardziej

Wraz z wydaniem Android Auto 2.0 każdy może korzystać z oprogramowania Google skierowanego dla samochodów. Nie musimy posiadać nowego auta, wystarczy smartfon z Androidem. Aplikacja wypada całkiem nieźle, ale nadal brakuje jej kilku ważnych funkcji. Jedno z niedociągnięć właśnie zostało usunięte, Android Auto wspiera komendę głosową OK, Google.

Użytkownicy smartfonów z Androidem, smartwatchy z Android Wear czy także iPhone’ów z aplikacją Google, powinni kojarzyć komendę OK, Google. To za jej pomocą aktywujemy nasłuchiwanie naszego głosu w celu wydania polecenia. Nie musimy naciskać odpowiedniego przycisku, wystarczy powiedzieć odpowiednią frazę.

Dziwne, że OK ,Google nie było dostępne w Android Auto, w końcu to właśnie podczas prowadzenia auta, obsługa głosowa wydaje się być najprzydatniejsza. Jak dowiemy się z wątku na Reddit, wykrywanie OK Google zostało wprowadzone także do mobilnej aplikacji dla kierowców. Teraz nie musimy sięgać do smartfonu, wystarczy, że użyjemy głosu.

350191768891123649

Nowość dostępna jest w aplikacji w wersji 2.0.6427, plik APK znajdziecie na karcie programu w naszej bazie, w zakładce Wszystkie wersje. Nie wszyscy jednak mogą mieć dostęp do tej funkcji. Wymagana jest nie tylko najnowsza wersja Android Auto, ale także musimy uzyskać dostęp po stronie serwera. Należy więc poczekać na zapewnienie wsparcia dla naszego konta Google.

Funkcję włączycie z poziomu ustawień usług Google. Należy przejść do wyszukiwania głosowego, potem do wykrywania OK, Google. Teraz musimy tylko włączyć nasłuchiwanie otoczenia podczas jazdy samochodem. Po wykonaniu tych kroków, nie będziecie musieli już odrywać rąk od kierownicy, wystarczy, że powiecie OK, Google.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)