Android i wykrywanie wypadków. Google Pixel w końcu dostał zapowiadaną nowość

Android i wykrywanie wypadków. Google Pixel w końcu dostał zapowiadaną nowość

Są nowe wieści o funkcji wykrywania wypadków w Androidzie
Są nowe wieści o funkcji wykrywania wypadków w Androidzie
Oskar Ziomek
01.10.2019 20:30, aktualizacja: 02.10.2019 13:16

Google nie zapomniał o nowej opcji rozpoznawania wypadków, która miała się pojawić w Androidzie w smartfonach Google Pixel. Funkcja, która została po raz pierwszy zauważona na etapie testów w maju bieżącego roku, trafiła już do pierwszych użytkowników.

O szczegółach informuje serwis XDA Developers, zwracając uwagę na zaktualizowaną aplikację Personal Safety. Opis w Sklepie Play jest potwierdzeniem, iż aplikacja została wyposażona w funkcję wykrywania wypadków i automatycznego dzwonienia pod numer 911. Jak zwykle w takich przypadkach, na tę chwilę opcja jest dostępna wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, ale w tym momencie i tak nie dla każdego.

Chociaż szczegóły działania funkcji wykrywania wypadków nie zostały dotąd szczegółowo opisane, przypuszcza się, że smartfon wykorzystuje w tym celu między innymi czujniki przyspieszenia i wbudowane mikrofony. Całość będzie działać najpewniej podobnie do analogicznej funkcji w zegarku Apple Watch, co opisywaliśmy jeszcze w maju.

Niestety, na razie nie wiadomo czy i kiedy wykrywanie wypadków pojawi się w Androidzie u większej grupy użytkowników oraz czy ostatecznie trafi także na inne rynki, w tym do Europy i Polski. Wraz z opcją wykrywania wypadków, smartfony Pixel będą także mogły informować najbliższych o położeniu właściciela, zaś opcja wprowadzenia dodatkowych danych dla lekarzy pozwoli im zasięgnąć najważniejszych informacji o pacjencie nawet bez odblokowywania urządzenia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)