Android O: aktualizacja sterowników GPU przez Google Play

Android O: aktualizacja sterowników GPU przez Google Play

Android O: aktualizacja sterowników GPU przez Google Play
Oskar Ziomek
22.05.2017 10:48

Aktualizacja sterowników urządzeń, znana jak dotąd głównie ze świata komputerów osobistych, trafia do Androida O. Korzystając ze Sklepu Play możliwe będzie pobieranie nowych wersji oprogramowania przeznaczonych dla układów graficznych urządzeń mobilnych. Czy w przyszłości pozwoli to producentom na bieżąco wprowadzać modyfikacje i optymalizować wydajność sprzętu dzięki nowemu oprogramowaniu?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, ponieważ na tę chwilę nie są znane żadne dodatkowe szczegóły odnośnie sposobu funkcjonowania tego typu aktualizacji. Niewykluczone, że wykorzystywać będą mechanizmy projektu Treble, a wówczas istnieje szansa, że do użytkowników będą trafiać szybciej, dla producenta stanowiąc mniejsze przedsięwzięcie.

O aktualizacji sterowników GPU w Androidzie wspomniano podczas konferencji I/O w trakcie pytań i odpowiedzi, jednak temat nie został dodatkowo rozwinięty:

Google I/O'17: Channel 2

Nie odpowiedziałem na poprzednie pytanie. Jest coś, co zrobił mój zespół, a powinienem był o tym wspomnieć.

Zaktualizowaliśmy wszystkie sterowniki graficzne. Teraz, w Androidzie O, mamy możliwość aktualizowania ich ze Sklepu Play.

Podobnie, jak w przypadku innych mniej precyzyjnie opisanych nowości w systemie, na ostateczną ocenę nowej funkcji aktualizacji sterowników GPU w Androidzie O, będziemy musieli zaczekać na jego premierę. Najnowszy mobilny system Google zadebiutuje latem bieżącego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)