Android O z wbudowanymi efektami dźwiękowymi dzięki VolumeShaper

Android O z wbudowanymi efektami dźwiękowymi dzięki VolumeShaper
Oskar Ziomek

21.05.2017 11:50, aktual.: 21.05.2017 17:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Część usprawnień w kolejnych edycjach Androida to modyfikacje, które docenią wyłącznie programiści aplikacji. Tak będzie i w tym przypadku, bowiem w Androidzie O skorzystać będzie można z wbudowanych efektów dźwiękowych dzięki nowej klasie VolumeShaper. To kolejne, po zmianach związanych z fontami usprawnienie, dzięki któremu tworzenie aplikacji będzie szybsze – efekty dźwiękowe to przecież nic nowego, ale dotychczas wymagały większego zaangażowania ze strony programisty.

Od teraz skorzystać będzie można z wbudowanych w system narzędzi. Opisywana klasa pozwoli tworzyć przejścia i dźwiękowe efekty, wykorzystując do tego kontrolowane przez twórcę krzywe, rodzaj interpolacji oraz czas trwania. W konsekwencji stworzyć będzie można między innymi narastające wzmocnienia czy wyciszenia, płynne przejścia pomiędzy ścieżkami, efekt „ducking” i nie tylko.

Konfiguracja ograniczy się do kilku linii kodu, a wśród dostępnych metod znajdzie się między innymi użyteczna replace(), pozwalająca zmienić rodzaj odtwarzanego efektu w dowolnym momencie. Modyfikacja polega na nadpisaniu konfiguracji aktualnego obiektu VolumeShaper, co umożliwi dopasowywanie efektów w zależności od sytuacji w aplikacji (co wydaje się być szczególnie przydatne w grach).

Chociaż, jak wspomniano na wstępie, koncepcja efektów dźwiękowych nie jest w Androidzie nowa, to jednak po raz pierwszy mamy z nią do czynienia w tak uproszczonej formie, bezpośrednio w samym systemie. Być może zachęci to początkujących programistów do częstszego eksperymentowania z dźwiękiem, a w efekcie przełoży się na ciekawsze wrażenia podczas korzystania z ich aplikacji.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)