Android P otwiera drogę do podwójnych wcięć w wyświetlaczach smartfonów

Android P otwiera drogę do podwójnych wcięć w wyświetlaczach smartfonów

Android P otwiera drogę do podwójnych wcięć w wyświetlaczach smartfonów
Oskar Ziomek
09.05.2018 10:02

Na trwającej konferencji Google I/O prezentowanych jest wiele zmian związanych z produktami Google. Jednym z głównych tematów jest oczywiście nowy Android z szeregiem nowości, wśród których znalazły się funkcje dbające o uzależnienie od smartfonu. Premiery Androida P, bo o nim mowa, spodziewać się można pod koniec roku, ale już teraz udostępniono pierwszą wersję testową systemu.

To wersja beta przeznaczona dla deweloperów aplikacji. Daje szansę dostosowania własnych programów do możliwości nowego systemu, by aplikacje były przystosowane do działania na nowych smartfonach z Androidem P. Już teraz w Sieci pojawiają się jednak ciekawe odkrycia nowych funkcji w systemie. Jedną z nich jest obsługa podwójnego wcięcia w ekranie.

Ustawienia pozwalające symulować podwójne wcięcie w wyświetlaczu. Źródło: Android Authority.
Ustawienia pozwalające symulować podwójne wcięcie w wyświetlaczu. Źródło: Android Authority.

Funkcja dostępna jest wśród ustawień programisty. Aby testować tworzone przez siebie aplikacje, twórcy mogą wymusić w telefonie symulację fizycznego wcięcia w wyświetlaczach. O ile jednak symulacja jednego jest dzisiaj zrozumiała (kontrowersyjny trend na monobrew zapoczątkowało Apple w iPhonie, zaś konkurencja z Androidem szybko pomysł skopiowała), tak możliwość symulowania wcięć po obydwu stronach wyświetlacza (u góry i na dole jednocześnie) jest całkowitą nowością.

Taka możliwość da szansę twórcom smartfonów na dalsze eksperymenty z wyświetlaczami. Celem ostatecznym jest w końcu zaproponowanie urządzenia z czytnikiem linii papilarnych pod wyświetlaczem i z ekranem, który wypełnia całą przednią powierzchnię smartfona.

Wcięcie u góry umożliwiło producentom chwalenie się nowymi wynikami stosunku powierzchni ekranu do obudowy. Zastosowanie dwóch wcięć ponownie ten wynik poprawi, ale nie ma wątpliwości, iż jednocześnie wzbudzi szereg negatywnych opinii.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)