Android sam wskaże najszybsze Wi-Fi. Z przydatnej nowości skorzystają nieliczni

Android sam wskaże najszybsze Wi-Fi. Z przydatnej nowości skorzystają nieliczni

Android sam wskaże najszybsze Wi-Fi. Z przydatnej nowości skorzystają nieliczni
Oskar Ziomek
23.01.2018 16:24

Android 8.1 Oreo od teraz pomagać będzie użytkownikom łączyć się z najszybszą w okolicy siecią Wi-Fi. Informacje o szacowanej prędkości połączenia wyświetlane bowiem będą już na etapie wyboru połączenia, co przyspieszy wybór sieci, szczególnie, gdy do dyspozycji będzie ich kilka. To nowość, o której informowaliśmy już wcześniej, jednak wówczas dostępna była tylko dla części użytkowników najnowszego Androida. Teraz wchodzi ona w życie u wszystkich użytkowników Androida 8.1, a tym samym pojawiają się związane z nią dodatkowe informacje.

Zasada działania jest natomiast bardzo prosta. Już na ekranie, gdzie wybieramy sieć, z którą chcemy się połączyć, pojawią się podpowiedzi o szacowanej prędkości połączenia. Google przyjęło przy tym prostą skalę i komunikaty tekstowe. Zamiast dezorientować niewtajemniczonego użytkownika informacją wyrażoną w megabitach na sekundę, pojawiają się tu napisy, określające sieć na przykład jako szybką lub wolną.

Public Wi-Fi can be spotty. For the first time, #AndroidOreo 8.1 lets you take out the guesswork & see the speed of networks before you hit connect. Rolling out now: https://t.co/lSzvCFgNk7 pic.twitter.com/60EmoPxUX4

— Android (@Android) 22 stycznia 2018W informacjach technicznych znajdziemy natomiast dodatkowe wyjaśnienia. Gogole informuje, że wolna sieć pozwoli korzystać z Wi-Fi calling oraz wysyłać wiadomości, sieć OK umożliwi wygodne czytanie stron, portali społecznościowych i strumieniowanie muzyki, sieć szybka pozwoli strumieniować większość filmów, zaś sieć bardzo szybka – filmy w bardzo wysokiej rozdzielczości.

Proste informacje o szybkości sieci w formie napisów. Dobry zasięg nie musi się równać wysokiej prędkości. Źródło: Android Police
Proste informacje o szybkości sieci w formie napisów. Dobry zasięg nie musi się równać wysokiej prędkości. Źródło: Android Police

Warto oczywiście dodać, że szybkość sieci bezprzewodowej (choć w pewnym stopniu zależna), to jednak nie jest bezpośrednio związana z jakością sygnału. Dobrze mieć to na uwadze wybierając połączenie – nie zawsze pełny zasięg oznacza bowiem wysoką wydajność; dana sieć może mieć po prostu małą przepustowość i świetne połączenie na drodze smartfon-punkt dostępowy nic w tym zakresie nie zmieni. To z tego powodu nowe wskaźniki w Androidzie Oreo są więc przydatne.

Na koniec trzeba jednak przypomnieć, że nowość dostępna jest wyłącznie w Androidzie 8.1 Oreo. Niestety szczęśliwców, którzy korzystają z tej wersji jest mało, możliwe więc, że pozostali użytkownicy prędzej zmienią telefon na nowy (z Androidem Oreo lub wkrótce nowszym), niż otrzymają aktualizację do wersji 8.1 od producenta swojego urządzenia.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)