Android TV 10. Aktualizacja systemu w Smart TV jeszcze w 2019 roku

Android TV 10 ma zostać udostępniony jeszcze tego roku
Android TV 10 ma zostać udostępniony jeszcze tego roku
Oskar Ziomek

19.09.2019 14:20, aktual.: 14.10.2019 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android TV 10 powinien pojawić się w pierwszych telewizorach jeszcze w tym roku. Aktualizacja systemu znanego z wielu Smart TV i przystawek została wstępnie zapowiedziana jeszcze podczas konferencji Google I/O 2019.

O aktualizacji Androida TV wspomina serwis 9to5Google, powołujący się na informacje z niedawnej konferencji IBC 2019. Jak się okazuje, Android TV 10 ma zostać udostępniony jeszcze w 2019 roku. Konkretna data nie jest co prawda znana, jednak wcześniej sugerowano, że system dla telewizorów ma być docelowo aktualizowany takim samym tempem, jak Android na smartfony.

Odświeżony Sklep w Androidzie TV, źródło: Google, Android Police.
Odświeżony Sklep w Androidzie TV, źródło: Google, Android Police.

Aktualizacja Androida TV będzie najpewniej powiązana ze zmianami w funkcjach i wyglądzie niektórych elementów, które zapowiedziano podczas tegorocznej konferencji Google I/O w maju. Android w telewizorach ma zyskać nowy interfejs w sklepie z aplikacjami oraz uproszczony system wnoszenia opłat za usługi płatne cyklicznie.

Niewykluczone, że wraz z Androidem TV 10 do użytkowników na całym świecie trafią nowe opcje oszczędzania danych. Powstały one z myślą o użytkownikach dysponujących kiepskim Wi-Fi i na początku trafią do osób w Indiach, jednak Google potwierdził, że docelowo nowości zostaną wdrożone także w Androidzie TV na innych rynkach.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (18)
Zobacz także