Android TV: reklamy na ekranie startowym to nie przypadek – winna jest aktualizacja

Android TV: reklamy na ekranie startowym to nie przypadek – winna jest aktualizacja

Aktualizacja Androida TV może powodować wyświetlanie postów sponsorowanych
Aktualizacja Androida TV może powodować wyświetlanie postów sponsorowanych
Oskar Ziomek
04.04.2019 11:10

Użytkownicy Androida TV skarżą się na skutki ostatniej aktualizacji oprogramowania. W urządzeniach niektórych osób na ekranie startowym wyświetlane są sponsorowane posty, których nie da się ukryć w prosty sposób. Jak się okazuje, nie jest to skutkiem błędu, ale zamierzonym, testowym działaniem ze strony Google, co udało się potwierdzić serwisowi XDA Developers.

Problemem jest dodatkowa zawartość na ekranie domowym Androida TV, gdzie wyświetlane są tak zwane kanały. W ich ramach konkretne aplikacje mogą na życzenie użytkownika proponować treści do uruchomienia. Przykładem może być kanał subskrypcji w przypadku serwisu YouTube czy kolejne odcinki niedokończonego serialu odtwarzanego za pośrednictwem aplikacji Plex, która stosunkowo niedawno została zaktualizowana o integrację z serwisem TIDAL.

Jedna z ostatnich aktualizacji przystawki Xiaomi Mi Box rozwiązała wiele uciążliwych błędów.
Jedna z ostatnich aktualizacji przystawki Xiaomi Mi Box rozwiązała wiele uciążliwych błędów.

Po jednej z ostatnich aktualizacji Androida TV, która trafiła także na popularną przystawkę Xiaomi Mi Box, jako jeden z kolejnych kanałów wyświetlany jest rząd sponsorowanych postów, w tym proponowane aplikacje ze Sklepu Play. Jak sugerują niektórzy użytkownicy na reddicie, w części przypadków wyłączenie tego kanału nie jest możliwe w standardowy sposób i dostępne dopiero po ręcznym odinstalowaniu aktualizacji Android TV Core Services.

Sponsorowane posty to eksperyment Google'a

Jak udało się ustalić serwisowi XDA Developers, sponsorowane treści wyświetlane są u niektórych użytkowników celowo. Android TV dąży do optymalizacji i personalizacji rozrywki w domu – tłumaczy rzecznik Google. W miarę odkrywania nowych możliwości zaangażowania społeczności użytkowników, uruchamiamy program pilotażowy do powierzchni sponsorowanych treści na ekranie głównym Android TV.

Warto mieć na uwadze, że najnowsza aktualizacja Androida TV – choć u niektórych wprowadza opisywane sponsorowane posty – rozwiązuje w wielu sytuacjach część innych, dużo bardziej doskwierających błędów. W przypadku przystawki Xiaomi Mi Box, najnowsza wersja oprogramowania eliminuje na przykład problemy ze stabilnością Wi-Fi oraz wybudzaniem urządzenia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)