Android zawiesza się w niektórych smartfonach. Cierpią m.in. użytkownicy Xiaomi

Niektóre smartfony zawieszają się bez wyraźnego powodu, fot. Oskar Ziomek
Niektóre smartfony zawieszają się bez wyraźnego powodu, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

21.04.2020 16:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy smartfonów z Androidem 10 mogą nie być szczególnie zadowoleni z zachowania ich urządzeń w ostatnim czasie. Jak zwraca uwagę serwis Android Police, niektóre sprzęty niespodziewanie zawieszają się do tego stopnia, że użytkownik ma kłopot z zamknięciem aplikacji czy wyświetleniem paska powiadomień. Problem ma dotyczyć w szczególności smartfonów Google Pixel, ale wiadomo także kłopotach w przypadku smartfonów OnePlus oraz Xiaomi.

Problem polega na nieoczekiwanym zawieszeniu nie tylko aplikacji, ale całego interfejsu smartfonu, co zdarza się w losowych momentach, nawet podczas korzystania z popularnych aplikacji. Android Police wspomina między innymi o Twitterze, Amazonie czy aplikacji YouTube i YouTube Music. W większości błędy występują w przypadku Androida 10, ale znany jest także przypadek Piksela z testowym Androiem 11, który również jest dotknięty usterką.

Jak udało się wstępnie ustalić, w przypadku Pikseli problem jest najpewniej powiązany z wbudowanym launcherem aplikacji, zaś w przypadku smartfonów innych marek – z launcherami Nova oraz Action. Nie można więc wykluczyć, że w praktyce usterka dotyczy większej liczby modeli i nie ogranicza się tylko do smartfonów OnePlusa i Xiaomi.

Na Twitterze można dotrzeć do komentarzy użytkowników, którzy dzielą się swoimi spostrzeżeniami związanymi z tym problemem. Większość wspomina, że smartfon zawiesza się raz na jakiś czas, często podczas korzystania z aplikacji Google'a, w tym Chrome'a czy Sklepu Play. Na razie nie wiadomo jak i kiedy usterka zostanie rozwiązana – obecnie nie ma też jednoznacznej odpowiedzi które oprogramowanie ze wszystkich wymienionych (bądź kombinacja z konkretnym urządzeniem lub modułem) jest źródłem problemów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (91)