AndroidDistribution.io: wykres popularności wersji Androida wrócił do sieci – nieoficjalnie

AndroidDistribution.io: wykres popularności wersji Androida wrócił do sieci – nieoficjalnie

Znów można wygodnie sprawdzać, jak wygląda popularność wersji Androida, fot. Pixabay
Znów można wygodnie sprawdzać, jak wygląda popularność wersji Androida, fot. Pixabay
Oskar Ziomek
09.06.2020 18:31

Programiści Androida znów mogą w wygodny sposób analizować popularność różnych wersji mobilnego systemu Google'a dzięki kołowemu wykresowi. Rozwiązaniem jest strona AndroidDistribution.io, która powstała w odpowiedzi na zmienione podejście Google'a do prezentacji tychże danych.

Niedawno opisywaliśmy, że obecnie jedynym oficjalnym źródłem jest Android Studio, jednak tutaj popularność wersji Androida prezentowana jest jedynie liczbowo i na nieco innej zasadzie. Dwóch twórców związanych z serwisem 9to5Google wzięło więc sprawę w swoje ręce. Stworzono stronę, której cel jest jeden – obrazowanie popularności różnych wersji Androida na podstawie danych z Android Studio (i historycznych danych od samego Google'a) w sposób znany sprzed miesięcy.

Popularność wersji Androida w kwietniu, źródło: AndroidDistribution.io.
Popularność wersji Androida w kwietniu, źródło: AndroidDistribution.io.

Przypomnijmy, że ze środowiska programistycznego Android Studio można się obecnie wprost dowiedzieć, że – na przykład – pisząc aplikację na Androida 7.0 i nowsze, będzie ona zgodna z prawie 75 proc. urządzeń z Androidem na rynku. Aby jednak dowiedzieć się, ile sprzętów ma tylko Androida 7.0, potrzebne są dodatkowe obliczenia. Właśnie ten etap zastępuje opisywana strona i prezentuje dane w tabeli i na wykresie.

Generalnie witryna jest tylko ciekawostką, jednak poruszenie, jakie wywołała wśród wielu użytkowników pokazuje, że ten sposób prezentacji jest nadal dużo bardziej czytelny. Wciąż nie jest jasne, dlaczego Google z niego zrezygnował. Informacje o popularności różnych wersji Androida są kluczowe dla twórców aplikacji, którzy ze swoim produktem chcą dotrzeć do jak największej liczby odbiorców.

Android Studio na Windowsa i macOS-a jest dostępne w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)