Andromeda OS znów na tapecie: tak miał wyglądać interfejs urządzenia Microsoftu?

Andromeda OS znów na tapecie: tak miał wyglądać interfejs urządzenia Microsoftu?

Andromeda OS znów na tapecie: tak miał wyglądać interfejs urządzenia Microsoftu?
Oskar Ziomek
05.07.2018 13:18

Wraca temat nowego urządzenia Microsoftu z systemem Andromeda OS. Ostatnio w Internecie pojawiło się na jego temat kilka ciekawych informacji. Najpierw wskazania na prace nad urządzeniem znalazły się w metadanych nowej gry Microsoftu w Sklepie Windowsa 10, zaś niewiele później doniesienia sugerowały, że Microsoft (przynajmniej tymczasowo) porzucił dalsze prace nad tym sprzętem. Teraz pojawiają się nowe ciekawostki, tym razem związane z oprogramowaniem.

Jak zauważyli programiści korzystający z najnowszej wersji SDK Windowsa, w kodzie znalazła się nowa możliwość tworzenia aplikacji UWP w taki sposób, by korzystały z podzielonego interfejsu. Chociaż nie jest to jednoznaczne z tym, że taki widok stworzony został na potrzeby sprzętu z Andromeda OS, to jednak wiele może na to wskazywać – wcześniej wielokrotnie pojawiały się informacje, że nowy smartfon lub tablet Microsoftu może zostać wyposażony w dwa wyświetlacze.

Przykładowa aplikacja UWP wykorzystująca podzielony interfejs, źródło: Twitter.
Przykładowa aplikacja UWP wykorzystująca podzielony interfejs, źródło: Twitter.

Aby zaprezentować możliwości, jakie daje opcja podziału interfejsu na dwie części, jeden z programistów opublikował zrzut ekranu z prostej aplikacji UWP, która właśnie taki widok wykorzystuje. Jak widać na załączonym zrzucie, w przypadku korzystania z urządzenia w pozycji poziomej, interfejs dzielony jest w pionie na dwa równe obszary, na których znajdują się niezależne od siebie widoki w ramach jednej aplikacji UWP. Analogicznie w przypadku obrócenia urządzenia do pionu, podział będzie poziomy.

Nowości w oprogramowaniu nie rozwiązują jednak zagadki związanej z produkcją nowego urządzenia z systemem Andromeda OS. Wciąż nie ma pewności, czy mowa jest o smartfonie czy tablecie, ani czy Microsoft jest bliski jego zaprezentowania. Mając jednak na uwadze możliwą implementację dwóch wyświetlaczy i zaprezentowany powyżej przykład interfejsu aplikacji wykorzystującej taki układ, mimo wszystko nieco łatwiej wyobrazić sobie, że nowe urządzenie będzie pełniło rolę alternatywy dla tabletów, a nie smartfonów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)