Anonimowość, rozproszenie i mikropłatności: Kim Dotcom zapowiada Megaupload 2.0

Anonimowość, rozproszenie i mikropłatności: Kim Dotcom zapowiada Megaupload 2.0

Anonimowość, rozproszenie i mikropłatności: Kim Dotcom zapowiada Megaupload 2.0
05.08.2016 11:39

Jak pewnie dobrze wiecie, dysk sieciowy Mega nie ma już nicwspólnego ze słynnym Kimem Dotcomem, ba, słynny przedsiębiorcaostatnio radził nawet, by dać sobie z nim spokój, że jeszcze w tym roku ma byćpo nim. Jeśli nie Mega, to co? Oczywiście kolejne dziełopostawnego Niemca, obecnie znane pod roboczą nazwą Megaupload 2.0.Jak Dotcom dziś wyjawił na Twitterze, będzie ono koszmarem dlawszystkich tych, którzy pragną nadzorować i cenzurować Internet.

Jeśli rozważacie kupno całkiem tanich ostatnio bitcoinów, tomoże być to bardzo dobry moment – Kim Dotcom twierdzi, że debiutjego nowego serwisu podbije cenę tej kryptograficznej waluty donawet 2 tysięcy dolarów za 1 BTC. Czemu? O tym później. Na raziepodsumujmy to, co wiemy o Megaupload 2.0.

#Megaupload 2.0 takes decentralization, anonymity & encryption to the next level. A nightmare for those who want to mass surveil & censor.

— Kim Dotcom (@KimDotcom) August 5, 2016Nowy serwis wystartować ma 20 stycznia 2017 roku. Jak @KimDotcomstwierdził, będzie on dostępny zarówno jako niezależna, markowausługa, jak i w wersji white label (produktu oferowanego pod markądystrybutora). Miałby on być oferowany każdemu chętnemu, w tymfirmom hostingowym – tak że każdy będzie mógł postawićswojego własnego „Megauploada 2.0” pod własną domeną.

Usługa ma być bowiem całkowicie zdecentralizowana, całkowicieanonimowa, całkowicie szyfrowana, a jej działania będzie możnaautomatyzować, np. polecając pobranie z sieci danego pliku iwgranie go na konto użytkownika. Do tego cała platforma ma byćspięta z bitcoinowymi mikrotransakcjami, co każe sądzić, że ci,którzy będą najwięcej do nowego Megaupload 2.0 wgrywać, coś natym zarobią.

Every #Megaupload file transfer will be linked to a tiny #Bitcoin micro transaction. Get ready for Bitcache. pic.twitter.com/0viV2sJ9ax

— Kim Dotcom (@KimDotcom) August 5, 2016Aby jednak blockchaina nie zaspamować tą ogromną liczbąmikrotransakcji, Kim Dotcom chce wykorzystać coś, co nazywaBitcache – zapewne czymś w rodzaju zimnego portfela bitcoinowego,połączonego z kontem użytkownika Megaupload, a niewłączonego donormalnej sieci. Jedynie transakcje wchodzące i wychodzące byłybywówczas odnotowywane w blockchainie – cała usługa hostinguplików działałaby jak ogromny mikser.

Czy Kim spełni swoje obietnice? Na pewno ma potencjał, by tozrobić, zarazem jednak jest to człowiek, który równie wieleprojektów w swoim życiu spalił, co zrealizował. Anonimowa,rozproszona platforma hostingowa to ogromnie ambitny projekt, mającyna pewno wielu wrogów – wystarczy sobie pomyśleć, że z takiejsfederowanej chmury nie będzie można niczego usunąć akcjąpolicji czy sądowym nakazem. Do 20 stycznia zostało jeszcze sporoczasu – wiele więc może się jeszcze stać. Stany Zjednoczoneprzecież Dotcomem nie przestały się interesować.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)