Aplikacja YouTube Gaming coraz lepszą alternatywą dla Twitch.tv

Aplikacja YouTube Gaming coraz lepszą alternatywą dla Twitch.tv

Aplikacja YouTube Gaming coraz lepszą alternatywą dla Twitch.tv
28.07.2016 12:59

Platforma YouTube Gaming jest odpowiedzią na wysoką popularność Twitch.tv. Google chce nas przekonać, że YouTube to nie tylko serwis do wrzucenia filmików z gier, ale również cała platforma, pozwalająca na strumieniowanie rozgrywki na żywo. Do mobilnej aplikacji trafia sporo nowości, które mają przekonać większą grupę osób do YouTube Gaming.

W końcu będziemy mogli korzystać z aplikacji w trybie poziomym. Było to wcześniej możliwe, mogliśmy tak oglądać transmisje. Jednak interfejs i tak był zablokowany wyłącznie w orientacji pionowej, co było dość niewygodne, zwłaszcza, że filmy oglądaliśmy przede wszystkim w trybie poziomym. Teraz nie będziemy musieli wracać do orientacji pionowej, co z pewnością zwiększy komfort korzystania na smartfonie.

źródło: androidpolice.com
źródło: androidpolice.com

Kolejne niedociągnięcie mobilnej aplikacji również zostało wyeliminowane. Do tej pory, jeśli chcieliśmy czytać dyskusje, to byliśmy zmuszeni do korzystania z orientacji pionowej. Komentarze wówczas pojawiały się pod wideo. Nie było to wygodne, ponieważ transmisję widzieliśmy na małym ekranie. W końcu Google wprowadziło funkcję wyświetlania dyskusji bezpośrednio na wideo, co pozwala na czytanie wypowiedzi oglądających także w trybie poziomym.

źródło: androidpolice.com
źródło: androidpolice.com

Ważną nowością jest wprowadzenia sekcji z historią obejrzanych materiałów. Jeśli korzystacie z mobilnej aplikacji YouTube, to w YouTube Gaming historia wygląda identycznie. Materiały przedstawione są w formie listy. Dostępne jest opcja wyłączenia zapisywania historii, a także wyczyszczenia już zebranych danych.

źródło: androidpolice.com
źródło: androidpolice.com

W mobilnej aplikacji możemy w końcu określić nasz region, wybierając z listy dostępnych krajów. Pozwala to na dobieranie filmów z danego państwa, a także tych w danym języku. Tradycją w YouTube Gaming stało się dodawanie Easter Egga (wielkanocnego jajeczka) w każdej nowej wersji. Teraz w aplikacji znajdziemy aż sześć niespodzianek przygotowanych przez twórców.

Oczywiście najnowszą wersję YouTube Gaming znajdziecie w naszej bazie. Warto dokonać aktualizacji, bo oprócz wspomnianych nowości, naprawiono wiele wykrytych błędów, a twórcy obiecują również większą wydajność. Uwaga, polecamy pobrać pliki APK z naszej bazy (zakładka Wszystkie wersje), gdyż przez sklep Play w Polsce najnowsza wersja może nie być dostępna.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)