Aplikacja YouTube w końcu otrzymała ciemny motyw

Aplikacja YouTube w końcu otrzymała ciemny motyw

YouTube na iPhonie z depositphotos
YouTube na iPhonie z depositphotos
13.03.2018 18:03

Na stronie YouTube dostępnej z poziomu komputera można już od dłuższego czasu aktywować ciemny motyw, który zmieniając kolory interfejsu, sprawia, że korzystanie nocą staje się wygodniejsze. Teraz ciemny motyw trafia także do mobilnych aplikacji. Z pewnością wielu użytkowników aplikacji czekało na ten ruch ze strony Google.

Jak informuje TechCrunch, mobilna aplikacja YouTube’a otrzymała właśnie ciemny motyw. Po aktywacji ciemnego motywu, biały motyw zostaje zastąpiony ciemnymi kolorami. Zmiany doceniamy przede wszystkim podczas nocnego oglądania filmików. Ponadto ciemny motyw ma na celu nadanie aplikacji bardziej kinowego charakteru. Z kolei użytkownicy topowego iPhone’a X z wyświetlaczem OLED mogą odczuć mniejsze zużycie energii, jeśli na ekranie pojawi się więcej czarnych elementów.

Nowa funkcja była testowana już wcześniej na niewielkiej grupie użytkowników. W styczniu niektórzy użytkownicy aplikacji mogli aktywować ciemny motyw. Obecnie funkcja została wdrożona dla większego grona odbiorców. Wciąż jednak nie wszyscy mogą widzieć opcje ciemnego motywu. Wdrażana jest ona bowiem stopniowo. Dodatkowo Google priorytetem obdarzyło iPhone’y iPady. Z kolei ciemny motyw w wersji na Androida ma pojawić się w najbliższym czasie.

W celu włączenia ciemnego motywy należy dotknąć ikonkę konta (prawy górny róg), przejść do ustawień i wybrać opcję Ciemny motyw. Aplikację YouTube znajdziecie w naszej bazie oprogramowania. Dostępna jest wersja na Androida oraz iOS-a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)