Aplikacje 2020. Wydaliśmy rekordowe kwoty, znacznie więcej na iOS niż Android

Aplikacje 2020. Wydaliśmy rekordowe kwoty, znacznie więcej na iOS niż Android

fot. Jaap Arriens/Getty Images
fot. Jaap Arriens/Getty Images
30.12.2020 22:19

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze nawyki. Byliśmy zmuszeni do pozostania w domach przez dłuższy czas. Dlatego też więcej wydawaliśmy na różnego rodzaju elektroniczne dobra, towary i usługi. Jednymi z nich były również aplikacje. Jak się okazuje, kwoty jakie konsumenci wydali w 2020 r. były rekordowe.

W roku 2020 wydaliśmy ponad 109 miliardów dolarów na mobilne gry i aplikacje. Dane pochodzą z raportu firmy analitycznej Sensor Tower i obejmują okres do 27 grudnia 2020 r.).

Co najchętniej kupowali konsumenci? Mamy tutaj dane ze świąt Bożego Narodzenia. Na pierwszym miejscu były właśnie gry, z 27-procentowym udziałem. Dalej plasowały się aplikacje służące szeroko pojętej rozrywce. Najwięcej pieniędzy wśród aplikacji wygenerował TikTok.

Co ciekawe, pomimo że mamy znacznie więcej smartfonów z Androidem na świecie, to iPhone'y (korzystające z systemu iOS) przyniosły największe dochody twórcom aplikacji.

W trakcie świąt Bożego narodzenia w cyfrowym sklepie Apple (App Store) użytkownicy wydali łącznie 278,6 mln dolarów (35,2 proc. więcej niż w tym samym okresie 2019), natomiast na Google Play łączna suma wydatków wyniosła 129 mln dol. (33 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku wcześniejszego).

Jak widać, w okresie świątecznym w grudniu użytkownicy smartfonów wydali ponad dwukrotnie więcej pieniędzy na aplikacje/gry na iOS niż na Androidzie.

Ta prawidłowość akurat utrzymuje się od dłuższego czasu, co też prowadzi do tego, że deweloperzy preferują platformę Apple do zarobku i tworząc lepsze wersje aplikacji, które z kolei dalej napędzają sprzedaż.

Apple ma przed sobą obecnie kilka postępowań antymonopolowych, aczkolwiek niedawno ogłosiło obniżenie marży dla deweloperów aplikacji z 30 procent do 15 proc. - ma to pomóc małym biznesom.

[frame]Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.[/frame]

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)