Aplikacje dla kierowców. Sprawdzają stan trzeźwości i silnika

Aplikacje dla kierowców. Sprawdzają stan trzeźwości i silnika

Przedstawiamy 4 propozycje aplikacji przydatnych kierowcom
Przedstawiamy 4 propozycje aplikacji przydatnych kierowcom
Oskar Ziomek
29.07.2019 12:12, aktualizacja: 30.07.2019 23:29

Wśród aplikacji dla kierowców najpopularniejsze są mapy, ale to nie wszystko. Dzięki smartfonowi można też sprawdzić szacunkowy stan trzeźwości czy silnika. Oto nasze propozycje na Androida.

AlcoDroid

Alkohol i samochód to nigdy nie jest dobry pomysł. Istnieją aplikacje, które pomagają w ocenie, czy już można wsiąść za kółko. Nie gwarantują one jednak stuprocentowej pewności. Podają jedynie szacunkowe wyniki.

Propozycja dla osób lubiących alkohol to AlcoDroid, czyli kalkulator, który pozwala oszacować ilość alkoholu we krwi. Po każdorazowym spożyciu do aplikacji należy wprowadzić ilość i rodzaj trunku oraz czas spożycia, na podstawie czego program wylicza (i pokazuje na wykresie), w jakim stanie jest użytkownik.

AlcoDroid na Androidzie.
AlcoDroid na Androidzie.

Dzięki takiej informacji można oszacować, czy kierowca jest już zdolny do jazdy, jeśli wcześniej pozwolił sobie na wypicie alkoholu. Należy pamiętać, że aplikacja podaje tylko przybliżone wskazania i nie zastąpi prawdziwego alkomatu, który powinien być wykorzystany do sprawdzenia stanu trzeźwości w razie wątpliwości.

Ile trzeba czasu, by wytrzeźwieć?
Ile trzeba czasu, by wytrzeźwieć?

Aplikację AlcoDroid można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Fuelio

Pierwszy program na liście to Fuelio, który przyda się kierowcom chcącym dokładnie analizować swoje wydatki, głównie na paliwo. Aplikacja pozwala tworzyć dziennik podróży i wizyt na stacjach benzynowych, a na podstawie wprowadzonych danych tworzy wykresy i statystyki dotyczące zużycia paliwa.

Fuelio na Androidzie.
Fuelio na Androidzie.

Użytkownik ma tu możliwość śledzenia spalania dowolnej liczby swoich samochódów. Każdy pojazd zapisywany jest w pamięci i może mieć więcej niż jeden bak paliwa (np. benzyna i LPG). Dodatkiem w programie jest możliwość śledzenia bieżących cen paliw na stacjach, które są aktualizowane przez samych użytkowników wprowadzających informacje o swoich kolejnych tankowaniach do programu.

Aplikację Fuelio można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

UFG Na Wypadek

Nietypowa propozycja to aplikacja UFG Na Wypadek. Nietypowa dlatego, że najlepiej, aby nigdy nikomu się nie przydała. Program zawiera w sobie szereg porad i instrukcji, jak zachować się w sytuacji zagrożenia i wypadku. Może pomóc opanować stres i zachować się racjonalnie w sytuacji, która wymaga szybkiej reakcji po zderzeniu.

UFG Na Wypadek na Androidzie.
UFG Na Wypadek na Androidzie.

Ponadto w programie można udokumentować zdarzenie i zapisać jego szczegóły na potrzeby późniejszego zgłoszenia z autocasco oraz sprawdzić polisy uczestników zdarzenia.

Aplikację UFG Na Wypadek można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Torque

Ostatnia propozycja to aplikacja Torque, która może się przydać do odczytu dodatkowych parametrów silnika i kodów usterek. Do działania niezbędny jest odbiornik Bluetooth ze złączem OBD-2, który można kupić w sieci za kilkadziesiąt złotych i samochód z odpowiednim złączem, ale w to wyposażane są fabrycznie pojazdy od kilkunastu lat.

Torque na Androidzie.
Torque na Androidzie.

Aplikacja z odbiornikiem Bluetooth nie zastąpi oczywiście wizyty w warsztacie lub sprawdzenia profesjonalnym testerem, ale może być niezastąpiona w niespodziewanych sytuacjach, gdy samochód się zepsuje, by przynajmniej wstępnie sprawdzić, co może być przyczyną problemu.

Aplikację Torque można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (69)