Aplikacje do audiobooków – zobacz te najlepsze

Aplikacje do audiobooków – zobacz te najlepsze

Słuchanie audiobooka
Słuchanie audiobooka
Źródło zdjęć: © Unsplash | Kenny Eliason
Marcin Hołowacz
25.10.2022 15:42

Aplikacje do słuchania audiobooków są niezastąpioną pomocą w przyswajaniu nowej wiedzy, a także zapoznawaniu się z ciekawymi książkami i podcastami. Które z nich warto wybrać? Podrzucamy kilka pomysłów.

Audioteka

Audioteka to oficjalny program oferowany przez serwis audioteka.pl. Pozwala na łatwe logowanie do swojego konta, żeby cieszyć się szybkim dostępem do biblioteki audiobooków czekających na pobranie. Użytkownik może korzystać z abonamentu, ale jest też opcja kupowania interesujących go audiobooków.

Audioteka
Audioteka© dobreprogramy

Wiele osób ceni sobie synchronizację danych między urządzeniami i zapamiętywanie dokładnej chwili, w której przestano słuchać audiobooka. Warto dodać, że w Audiotece są nie tylko płatne materiały, bo można znaleźć także bezpłatne audiobooki. W zasobach serwisu są także ciekawe podcasty. Dla jasności warto podkreślić, że istnieje możliwość słuchania w trybie offline.

Storytel

Storytel jest kolejną propozycją na łatwe słuchanie audiobooków za pośrednictwem swojego smartfona. Książki są pogrupowane w wygodnych kategoriach, dzięki czemu szukanie czegoś nowego nie będzie uciążliwe. Warto dodać, że sama platforma abonamentowa jaką jest Storytel przekłada się na dostęp do tysięcy ciekawych audiobooków w zamian za opłacanie abonamentu.

Storytel
Storytel© dobreprogramy

Oczywiście możliwe jest m.in. słuchanie w trybie offline. Pozytywne jest również to, że jeśli będziemy tym zainteresowani, to możemy na przykład recenzować audiobooki oraz polecać je naszym znajomym. Cała społeczność miłośników książek ma z tego pożytek, bo dzięki opiniom innych ludzi da się szybko ocenić jakość konkretnej publikacji.

Empik Go

Empik Go to mobilna aplikacja do obsługi serwisu o takiej samej nazwie. Użytkownicy mogą cieszyć się dostępem do tysięcy audiobooków. Nie brakuje tu ważnego dla wielu użytkowników trybu offline. Jest też Empik Go Originals, co ma być zachętą w postaci słuchowisk i seriali dostępnych wyłącznie na tej platformie.

Empik Go
Empik Go© dobreprogramy

Zgodnie z powszechną praktyką książki są podzielone na wygodne kategorie, więc zdecydowanie łatwiej wyszukać interesujące nas tytuły. Trzeba również zaznaczyć, że aplikacja synchronizuje naszą bibliotekę z Empik.com. W związku z tym publikacje (audiobooki, ebooki) nabyte w tym sklepie internetowym trafią także do naszej biblioteki w Empik Go.

Marcin Hołowacz, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)