Aplikacje Microsoftu będą preinstalowane na smartfonach Lenovo

Aplikacje Microsoftu będą preinstalowane na smartfonach Lenovo

Aplikacje Microsoftu będą preinstalowane na smartfonach Lenovo
23.08.2016 12:18

Nowy klienci Lenovo niebawem na swoich smartfonach znajdą paczkę dodatkowych aplikacji, które jak najbardziej możemy określić jako bloatware. Firma właśnie podpisała umowę z Microsoftem, w ramach której na wybranych urządzeniach domyślnie będzie zainstalowany pakiet Office, klient OneDrive oraz Skype.

Szczegóły transakcji nie zostały opublikowane. Pewne jest natomiast, że Microsoft chce dzięki temu dotrzeć do nowych klientów poza swoim ekosysytemem. Choć oczywiście niektórzy postanowią sprawdzić aplikacje i możliwe, że zaczną z nich na stałe korzystać, to pewnie liczniejsza będzie jednak grupa, która będzie uważała, że ma do czynienia z bloatware. Aplikacje będą tylko zajmować miejsce, a dodatkowo mogą negatywnie wpłynąć na szybkość pracy Androida.

Oprogramowanie Microsoftu ma znaleźć się także na smartfonach z serii Moto. Do tej pory były one znane z niemal czystego Androida, a producent ograniczał się wyłącznie do dodawania niezbędnych aplikacji. Jeśli faktycznie Motorole dostaną bloatware Microsoftu, i to bez możliwości jego usunięcia, to jedna z ich największych zalet przepadnie.

Obraz

Nie jest jasne, które dokładnie modele dostaną zestaw aplikacji Microsoftu. Stwierdzono tylko, że Lenovo zamierza wysłać do sklepów miliony urządzeń z preinstalowanym pakietem Office, OneDrive i Skypem.

Microsoft wcześniej już podpisywał umowy z producentami smartfonów z Androidem, dzięki którym miał poszerzać grono odbiorców swoich usług. Chociażby w urządzeniach Samsunga domyślnie był zainstalowany mobilny Word, Excel, Skype czy OneDrive. Podobne umowy zostały także zawarte z innymi firmami, w tym Xiaomi, LG czy Asus.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)