Aplikacje z Androida na Windows 8 dzięki BlueStacks

Aplikacje z Androida na Windows 8 dzięki BlueStacks

Wojciech Cybulski
11.01.2012 03:11, aktualizacja: 11.01.2012 03:32

Firma BlueStacks ogłosiła plany wydania oprogramowania, które pozwoli użytkownikom Windows 8 na bezproblemowe uruchamianie aplikacji przeznaczonych dla systemu Android.

Jak zauważył Rosen Sharma, prezes BlueStacks, system Windows 8 może początkowo cierpieć na niedobór aplikacji, które będą dostępne w tworzonym dopiero sklepie Windows Store. By temu zaradzić, BlueStacks zamierza dostarczyć użytkownikom oprogramowanie, które zapewni im dostęp z poziomu Windows 8 do kilkuset tysięcy aplikacji i gier zgromadzonych w sklepie Android Market. Rozwiązanie ma być kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami pracującymi pod kontrolą Windows 8, zarówno przy wykorzystaniu klasycznego interfejsu jak i Metro. W tym drugim przypadku pochodzące z Android Market aplikacje będzie można dodawać w postaci kafelków, tak jak ma to miejsce w przypadku programów domyślnie tworzonych z myślą o Windows 8. Rozwiązanie to powinno być niezwykle przydatne w przypadku tabletów, które można kontrolować tylko za pośrednictwem ekranu dotykowego.

Przedstawiciele Bluestacks nie zdradzili, kiedy finalna wersja ich oprogramowania będzie dostępna dla pierwszych użytkowników Windows 8. Wiadomo jedynie, że prace trwają. Niecierpliwi mogą zapoznać się z filmem promocyjnym prezentującym koncepcję działania rozwiązania Bluestacks. W październiku 2011 roku producent wydał wersję alpha aplikacji App Player, która jest rdzeniem całego rozwiązania. Można w niej przetestować, jak obecnie BlueStacks radzi sobie z uruchamianiem androidowych aplikacji w Windows. Należy pamiętać, że jest to wczesna wersja rozwojowa i może działać niestabilnie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)