Aplikacje z Windows Store znikają, by powrócić w przyszłości jako uniwersalne

Strona głównaAplikacje z Windows Store znikają, by powrócić w przyszłości jako uniwersalne
21.07.2016 15:31
Aplikacje z Windows Store znikają, by powrócić w przyszłości jako uniwersalne

Jednym z większych atutów Windows 10 są Universal Windows Apps, aplikacje, które będą działać zarówno na mobilnych, jak i desktopowych okienkach. Niebawem uniwersalne aplikacje trafią również na Xboksa One. Jeden z pracowników Microsoftu właśnie poinformował, że znikające ostatnio ze sklepu Windows Phone aplikacje nie znikają na dobre. Są po prostu przepisywane na UWA.

Microsoft promując Windows 10, wiele mówił o uniwersalnych aplikacjach. To one miały sprawić, że sklep z aplikacjami wypełni się bogatą ofertą, a programiści zainteresują się pisaniem aplikacji na Windowsa w równie dużym stopniu co na iOS-a czy Androida. Niemal ta sama aplikacja na komputerze i smartfonie, brzmi świetnie. Tylko, że takich aplikacji nadal jest niewiele.

Since some of you haven't figured it out yet, when a manufacturer pulls their Windows Phone app, it's because it's being rewritten to UWA.

— kurtsh (@kurtsh) 20 lipca 2016W końcu coś ruszyło się w kwestii Universal Windows Apps. Pracownik Microsoftu, Kurt Shintaku, poinformował na Twitterze, że aplikacje z Windows Phone przepisywane są na uniwersalne, dostosowane do Windows 10. W związku z tym aplikacje są wyciągane ze starego sklepu, przepisywane i wydawane ponownie już w nowocześniejszej wersji.

Niestety, aplikacja UWA nie musi być od razu dostępna na każdym urządzeniu z Windows 10. To od producenta zależy, czy wyda ją wyłącznie na smartfony, czy wyłącznie na komputery lub zdecyduje się na udostępnienie jej na mobilne i desktopowe okienka. Bardzo więc możliwe, że nie zobaczymy nagłego wysypu uniwersalnych aplikacji na komputery czy konsole.

Aplikacje z Windows Store mogą obecnie znikać. Bez obaw jednak, jeśli producent nie poinformował, że nie zamierza dalej wspierać wersji na platformę Microsoftu, to możliwe, że właśnie pracuje nad aplikacją UWA. Na pewno jednak nie robi tego Amazon, który niedawno poinformował użytkowników smartfonów z Windowsem, że kończy z przeznaczoną dla nich aplikacją, a im samym radzi odwiedzić stronę internetową swojego sklepu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Komentarze (21)