Apple: błędy w macOS i iOS? Mieliśmy gorszy tydzień

Strona głównaApple: błędy w macOS i iOS? Mieliśmy gorszy tydzień
18.12.2017 11:58
Apple: błędy w macOS i iOS? Mieliśmy gorszy tydzień

Produkty Apple doceniane były za wysoką jakość oprogramowania, które pisane pod konkretne urządzenia, cechowało się m.in. wyższą stabilnością od głównych konkurentów. Ostatnie błędy w iOS 11, poważna wpadka z luką w macOS, to dla wielu dowody, że lata świetności oprogramowania Apple minęły. Do sprawy odniósł się Phil Schiller.

bEIMGaad

Szef marketingu Apple, Phil Schiller udzielił wywiadu dla The Telegraph, przedstawiając swoje podejście do najnowszych produktów z Cupertino, a także odpowiadając na niełatwe pytanie dotyczące jakości oprogramowania.

Według Phila Schillera, iPhone 8 to kolejna generacja smartfonu Apple, ale to jubileuszowy model X jest bardziej agresywny i to on wyznacza dalszy kierunek rozwoju. Mimo iż w ofercie Apple znajdziemy aż 5 różnych linii iPhone’ów – SE, 6s, 7, 8 oraz X, to Schiller nie zgadza się z opinią, że oferta nie pasuje do firmy z Cupertino, będąc zbyt zagraconą. Przykładowo, iPhone SE, który w sprzedaży dostępny jest prawie od 2 lat, wciąż istnieje, ponieważ spełnia potrzeby wybranych klientów. Jednak na pytanie o nową generację SE, nie została udzielona odpowiedź.

Szef marketingu odniósł się jeszcze do głośnika HomePad. Apple musiało wstrzymać się z premierą, ponieważ w obecnej formie głośnik mógłby nie spełnić oczekiwań klientów. Firma z Cupertino nie wypuszcza produktów niedopracowanych, tylko po to, by zdążyć na wcześniej ustaloną datę premiery, takie zachowanie ma nie wpisywać się w politykę Apple.

bEIMGaaf

Prawdopodobnie najciekawszy temat dla użytkowników sprzętów Apple, to jakość oprogramowania, która jakby ostatnio spadła. Phil Schiller został zapytany o błędy, których w 2017 roku było naprawdę sporo w iOS i macOS. Schiller wrzucił wszystkie problemy do złego tygodnia, ale dodał, że nie powtórzy się on w Apple, a firma ma wprowadzić dodatkowe testy oprogramowania, mające wyłapać błędy, przed wydaniem aktualizacji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEIMGabb