Apple chce stać się wirtualnym operatorem telefonii komórkowej (Aktualizacja)

Apple chce stać się wirtualnym operatorem telefonii komórkowej (Aktualizacja)

Apple chce stać się wirtualnym operatorem telefonii komórkowej (Aktualizacja)
04.08.2015 10:23, aktualizacja: 05.08.2015 09:25

Jakie są realne konsekwencje prac nad zastąpieniem w iPhone'achkart SIM ich wirtualnym odpowiednikiem? Być może odpowiedź na topytanie dają ujawnione przez serwisBusiness Insider informacje o strategicznych planach Apple wdziedzinie telekomunikacji. Firma z Cupertino stara się o uruchomienie usługi, która poważnie zmieni sytuację na rynku, i dla klientów, i dla operatorów telekomunikacyjnych.

Bliskie Apple, lecz pragnącezachować anonimowość źródła informują, że firma taprowadzi rozmowy w Stanach Zjednoczonych dotyczące uruchomieniausługi wirtualnego operatora telefonii komórkowej (MVNO). Cowięcej, położyła już grunt pod takie rozmowy w krajach UniiEuropejskiej. Dzięki temu nabywcy iPhone'ów już w ogóle niemusieliby się przejmować kwestiami taryf i abonamentów, wszystkoto załatwiłoby za nich Apple.

Obraz

Status mobilnego operatorarozwiązuje w ten sposób wszystkie problemy z roamingiem.Amerykański użytkownik iPhone'a mógłby po wylądowaniu naeuropejskim lotnisku zostać przez Apple niezauważalnie dla niegoprzełączony do któregoś z lokalnych operatorów, z którymi firmaz Cupertino podpisała umowy. Można sądzić, że ze względu naskalę działania Apple, telekomy będą się licytowały, oferującjak najkorzystniejsze warunki dla firmy, która w swoich rękachtrzyma bazę najlepszych klientów usług telekomunikacyjnych, jakichmożna sobie wyobrazić.

Powiązane z telekomami źródłatwierdzą, że nie ma jednak gwarancji, czy usługa Apple w ogólewyjdzie poza fazę testów, może minąć co najmniej pięć lat,zanim zaś zostanie uruchomiona. Podobno plany te są tajemnicąpoliszynela w branży, Apple z telekomami dyskutuje o nich od kilkulat. Co najdziwniejsze, to że w 2006 roku Apple w USA zdołałoopatentować taką usługę, pozwalającą na płynne przełączaniesię urządzeń między sieciami poszczególnych telekomów. Patentznalazł zastosowanie w rozwiązaniu Apple SIM, montowanym w iPadzieAir 2 i iPadzie Mini 3, ale zapewne w przyszłości możliwym dowykorzystania także w smartfonach z Jabłkiem.

Zanim jednak Apple uruchomi swojąusługę wirtualnego operatora, chce zrobić porządek z pocztągłosową. Od wczoraj trwają testy usługi iCloud Voicemail, którama automatycznie dokonywać transkrypcji powiadomień przez pocztęgłosową przez cyfrową asystentkę Siri. W ten sposób Apple, którew praktyce odebrało już dostawcom komunikację SMS-ową dziękiiMessage, odbierze im teraz pocztę głosową. Cel jest jasny:całkowite odizolowanie użytkowników iPhone'ów od telekomów –żadnych biur obsługi klienta, żadnego kłopotu, tylko jednolitystandard usług na całym świecie. Kto wie, może nawet wprzyszłości posiadacze najnowszych iPhone'ów w ogóle nie będąpłacić żadnych abonamentów?

Aktualizacja

Rzeczniczka Apple oficjalnie zapewniła, że jej firma nie zamierza pomijać telekomów i bezpośrednio dostarczać użytkownikom iPhone'ów usług telefonicznych. Telekomy najwyraźniej odetchnęły z ulgą.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)