Apple chce zmienić Google na Binga?

Apple chce zmienić Google na Binga?

Redakcja
20.01.2010 15:07, aktualizacja: 20.01.2010 18:06

Całkiem możliwe, że już wkrótce użytkownicy telefonów iPhone i odtwarzaczy iPod touch będą szukać w Internecie interesujących ich informacji nie za pomocą Google’a, ale produktu Microsoft - Binga. Podobno właśnie toczą się w tej sprawie rozmowy.

Internetowy serwis Businessweek donosi: Apple i Microsoft prowadzą rozmowy dotyczące wprowadzenia Binga jako domyślnej wyszukiwarki w iPhone’ach i iPodach touch. Być może produkt firmy z Redmond zastąpiłby Google’a już w następnej wersji oprogramowania. Nowy iPhone OS ma zostać zaprezentowany, jak głoszą niepotwierdzone wiadomości, już 27 stycznia, podczas konferencji Apple’a w San Francisco.

Sojusz dwóch dotąd ostro zwalczających się gigantów byłby sporym zaskoczeniem. Jednak, z drugiej strony, trzeba wziąć pod uwagę, że Microsoft stoi na cienkim lodzie i będzie chwytać się wszelkich sposobów, żeby tylko wypromować swoją wyszukiwarkę. Ten fakt może wykorzystać Apple podczas rozmów i narzucić wygodne dla siebie warunki, na które Microsoft po prostu będzie musiał się zgodzić. Jeśli dojdzie do umowy między obiema firmami, już wkrótce domyślną wyszukiwarką dla Safari może stać się Bing.

Możliwe jest jeszcze jedno wytłumaczenie rozmów z Microsoftem. Jak donosi Businessweek, Apple pracuje nad nową technologią wyszukiwania informacji w Internecie. Być może więc firmie zależy jedynie na zdobyciu czasu, zanim zaprezentuje własny produkt.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)