Apple decyduje, od jakiego wieku można pobrać przeglądarkę

Apple decyduje, od jakiego wieku można pobrać przeglądarkę

03.03.2011 12:47, aktualizacja: 03.03.2011 13:15

Pamiętacie czasy, kiedy Microsoft był przedstawicielem osi zła, szpiegował użytkowników, wykorzystywał swój monopol, tłamsił wszystko, co stawało mu na drodze i konspirował z Talibami, żeby wyplenić otwarte oprogramowanie? Mimo, że po dziś dzień niektórzy postrzegają firmę w tych barwach, to jednak wydaje się, że wizerunek korporacji uległ ostatnio znacznemu ociepleniu i dzisiaj znów został nieco przypudrowany.

Co się stało? Apple po miesiącach głębokiego namysłu zdecydował, że dopuści przeglądarkę Opera do swojego Mac App Store — sklepu z aplikacjami dla stacjonarnych i przenośnych komputerów Apple. To wielkie wydarzenie przypomina kawał o Józefie Wissarionowiczu, od którego dziecko chciało dostać cukierka. Apple przeglądarkę umieścił, ale użytkownicy zwracają dzisiaj uwagę na to, że została ona obwarowana ograniczeniem wieku — żeby ją pobrać, trzeba mieć skończone 17 lat.

Tych, którzy nie chcą prosić rodziców o pisemne zezwolenie na pobranie Opery z Mac App Store, odsyłamy do naszego katalogu, gdzie Operę dla Mac OS X pobrać można bez takiej szopki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (86)