Apple Music znowu drożeje. Firma podnosi ceny po cichu

Apple Music znowu drożeje. Firma podnosi ceny po cichu

Cena Apple Music została podniesiona po cichu, bez oficjalnej informacji
Cena Apple Music została podniesiona po cichu, bez oficjalnej informacji
Źródło zdjęć: © GETTY | Bloomberg
Karolina Kowasz
26.06.2022 15:42, aktualizacja: 26.06.2022 20:06

Po ostatnim podniesieniu cen swojej usługi w kilkunastu krajach, Apple znowu zdecydowało się na podwyżkę. Tym razem zmiana dotyczy Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Kanady, ale biorąc pod uwagę historię zmian, należy szykować się na podobny scenariusz w Polsce.

O ile jeszcze ostatnio pisaliśmy, że nie ma pewności co do tego, że Apple zadecyduje o zwiększeniu ceny subskrypcji również w innych państwach, tak teraz można mieć niemalże pewność. Jak wskazuje 9to5Mac, użytkownicy dotychczas płacili 4,99 dolarów za plan studencki Apple Music w Stanach Zjednoczonych. Teraz ten sam plan jest dostępny za 5,99 dolarów miesięcznie.

Podobna zmiana zaszła w Wielkiej Brytanii, gdzie cena wzrosła z 4,99 funtów do 5,99 funtów, oraz w Kanadzie - tam studenci zapłacą 5,99 dolarów kanadyjskich za miesiąc korzystania z Apple Music. Chociaż nowe informacje o cenach są już dostępne na stronach Apple od trzech dni, sama firma nie odniosła się w żaden sposób do podwyżek ani nie wystosowała oficjalnej informacji do swoich subskrybentów.

Na razie nie uległy zmianie ceny subskrypcji planów regularnych i rodzinnych. Widać jednak, że Apple powoli wprowadza zmiany we wszystkich krajach, zaczynając od swoich najtańszych opcji, więc na droższe zapewne przyjdzie pora w najbliższych miesiącach.

Karolina Kowasz, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)