Apple Music znowu drożeje. Firma podnosi ceny po cichu

Apple Music znowu drożeje. Firma podnosi ceny po cichu
26.06.2022 15:42
Cena Apple Music została podniesiona po cichu, bez oficjalnej informacji
Cena Apple Music została podniesiona po cichu, bez oficjalnej informacji
Źródło zdjęć: © GETTY | Bloomberg

Po ostatnim podniesieniu cen swojej usługi w kilkunastu krajach, Apple znowu zdecydowało się na podwyżkę. Tym razem zmiana dotyczy Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Kanady, ale biorąc pod uwagę historię zmian, należy szykować się na podobny scenariusz w Polsce.

O ile jeszcze ostatnio pisaliśmy, że nie ma pewności co do tego, że Apple zadecyduje o zwiększeniu ceny subskrypcji również w innych państwach, tak teraz można mieć niemalże pewność. Jak wskazuje 9to5Mac, użytkownicy dotychczas płacili 4,99 dolarów za plan studencki Apple Music w Stanach Zjednoczonych. Teraz ten sam plan jest dostępny za 5,99 dolarów miesięcznie.

Podobna zmiana zaszła w Wielkiej Brytanii, gdzie cena wzrosła z 4,99 funtów do 5,99 funtów, oraz w Kanadzie - tam studenci zapłacą 5,99 dolarów kanadyjskich za miesiąc korzystania z Apple Music. Chociaż nowe informacje o cenach są już dostępne na stronach Apple od trzech dni, sama firma nie odniosła się w żaden sposób do podwyżek ani nie wystosowała oficjalnej informacji do swoich subskrybentów.

Na razie nie uległy zmianie ceny subskrypcji planów regularnych i rodzinnych. Widać jednak, że Apple powoli wprowadza zmiany we wszystkich krajach, zaczynając od swoich najtańszych opcji, więc na droższe zapewne przyjdzie pora w najbliższych miesiącach.

Karolina Kowasz, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)