Apple nie chce Facebooka w macOS: znikną opcje integracji z wybranymi kontami

Apple nie chce Facebooka w macOS: znikną opcje integracji z wybranymi kontami08.06.2018 11:48
Strona logowania Facebooka z depositphotos
Strona logowania Facebooka z depositphotos

Z pewnością największym zainteresowaniem w nowym macOS cieszy się ciemny motyw. Jednak Mojave przynosi jeszcze inne nowości, które dla osób ceniących prywatność, wydają się być ważniejsze od nowych czarnych kolorów. Apple zdecydowało się bowiem wyrzucić z systemu opcję integracji z Facebookiem.

Obecnie w macOS dostępna jest możliwość dodawania wielu kont internetowych. Wśród dostępnych pozycji znajdziemy Twittera, Facebooka czy LinkedIn. Integracja umożliwia chociażby wygodniejsze udostępnianie treści z komputera, co może być wygodne dla osób często korzystających z serwisów społecznościowych.

macOS High Sierra
macOS High Sierra

Opcja dodania wybranych kont internetowych prawdopodobnie zniknie w macOS Mojave. Serwis Mac Rumors informuje o zmianach, które zostały wprowadzone do testowego wydania systemu. Po wejściu do preferencji systemowych i wybraniu sekcji Konta Internetowe, widoczna jest uboższa lista.

macOS Mojave, źródło: reddit.com
macOS Mojave, źródło: reddit.com

Nie jest jeszcze pewne, czy zmiany zostaną zachowane do stabilnego wydania. Jednak patrząc na działania Apple, których celem jest zwiększenie prywatności użytkowników, prawdopodobnie nie ma już miejsca dla Facebooka w macOS. Firma z Cupertino zamierza walczyć z śledzeniem Facebooka także w przeglądarce internetowej Safari. Wprowadzona zostanie m.in. funkcja ochrony przed śledzeniem z pomocą przycisków „lubię to”.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)