Apple odwołało Wielkanoc: po aktualizacji święto nagle zniknęło z kalendarza

Apple odwołało Wielkanoc: po aktualizacji święto nagle zniknęło z kalendarza

Aplikacja Kalendarz na iPhonie z depositphotos
Aplikacja Kalendarz na iPhonie z depositphotos
20.02.2018 19:51

Użytkownicy iPhone’ów, którzy korzystają z domyślnego kalendarza Apple, mogą zapomnieć, że w tym roku Wielkanoc jest 1 kwietnia. Jeśli posiadają nową wersją iOS, to system prawdopodobnie nie przypomni im o zbliżającym się święcie. Wszystko to nie za sprawą za sprawą błędu, jakich w ostatnim iOS-ie niemało, lecz w wyniku świadomej decyzji.

Osoby posiadające iPhone’a działającego pod kontrolą iOS w wersji 11.2.5, zauważyły, że Niedziela Wielkanocna została usunięta z aplikacji Kalendarz. Problem zgłaszają także użytkownicy Maków. Co ciekawe, w iOS 11.2.2 i wcześniejszych wersjach, święto znajdowało się w kalendarzu Apple. Usunięte zostało wraz z aktualizacją systemu.

Domyślne ustawienia dla właścicieli iPhone’ów w USA umożliwiają aktywacje kalendarza z amerykańskimi świętami. Wówczas pokazywane jest Święto Dziękczynienia, Boże Narodzenie czy Dzień Niepodległości. Dodatkowo można dodać alternatywne kalendarze – hebrajski, chiński lub muzułmański. Jednak chrześcijański nie jest dostępny na liście w iOS 11.2.5, więc nie można z jego wykorzystaniem przywrócić Wielkanocy.

Jeden z niezadowolonych użytkowników zdecydował się skontaktować ze wsparciem Apple. Został poinformowany, że kalendarz w obecnej formie jest poprawny, a firma zdecydowała się usunąć Wielki Piątek i Niedziele Wielkanocną z kalendarza świąt USA. Nie jest to więc błąd, a celowe posunięcie. Takie informacje zostały uzyskane od konsultanta pomocy technicznej, nie był on jednak w stanie przedstawić motywacji, jaka kierowała jego przełożonymi.

Polski powyższy problem nie dotyczy, bowiem Apple nie udostępnia kalendarza z polskimi świętami. Można sobie jednak poradzić, przykładowo dodając kalendarz Google. Święta zostaną wówczas poprawnie dodane do kalendarzy synchronizowanych przez iCloud i korzystać z nich można zarówno na iOS-ie oraz macOS-ie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (175)