Apple i pływający sklep w Singapurze. Największą atrakcją nie jest jednak wnętrze

Strona główna Aktualności
fot. Suhaimi Abdullah/Getty Images
fot. Suhaimi Abdullah/Getty Images

O autorze

Firma Apple niedawno pokazała, jak prezentuje się z zewnątrz jej unoszący się na wodzie sklep w Singapurze. Teraz po raz pierwszy możemy także ujrzeć jego nietuzinkowe i awangardowe wnętrze. Nie jest to jednak przepych dla przepychu – amerykański potentat może się pochwalić bardzo wykwalifikowaną obsługą.

Nietypowy budynek będzie otwarty 10 września 2020 r. w singapurskiej dzielnicy Marina Bay. Amerykańska korporacja właśnie udostępniła zdjęcia ukazujące, jak sklep prezentuje się w środku.

Budynek cechuje się sferycznym kształtem, a kopuła wykonana jest ze 114 warstw szkła, które przedziela 10 poziomych szprosów. Apple chwali się, że to pierwsza konstrukcja tego typu na świecie – całkowicie szklana i samonośna zarazem.

Konstrukcja jest zainspirowana rzymskim Panteonem. Przegrody między warstwami szkła są tak wyprofilowane, że zapewniają specyficzne zaciemnienie. Oczywiście w środku znajdziemy asortyment sprzętów Apple oraz najnowsze wyświetlacze z reklamami produktów.

Nie wnętrze, lecz obsługa ma stanowić o wartości

Jednak najbardziej unikatowe w nowo otwartym sklepie Apple (to już pięćsetdwunasty przybytek tego typu na świecie) ma być nie jego wnętrze, lecz obsługa. Korporacja szumnie zapowiada, że 148-osobowy personel łącznie posługuje się 23 językami.

Co ciekawe, na otwarcie (10.09.2020 r.) sklepu w Singapurze będzie można wejść wyłącznie po dokonaniu rezerwacji.

© dobreprogramy
s